Вчені з'ясували, собаки яких порід живуть найдовше
Джек-рассел-тер'єр
Автори нового дослідження склали таблицю очікуваної тривалості життя для собак майже двох десятків чистокровних порід та метисів. Крім того, вони дізналися, хто живе довше — суки чи кобелі, кастровані чи ні.
Вчені із Великобританії представили нові оцінки тривалості життя відомих порід собак. Як показало дослідження, результати якого опубліковані в журналі Scientific Reports, довгожителі можна вважати джек-рассел-тер'єрів та йоркширських тер'єрів, а ось брахіцефалам (тобто власникам «пласких» мордочок) пощастило не так сильно, інформує UAINFO.org.
Команда вивчила дані по 876039 вихованцям, записи про яких були занесені в бази ветеринарних клінік по всьому Сполученому Королівству. У підсумкову вибірку увійшли метиси та чистокровні породи, визнані англійським та американським Кеннел-клубами, а також Австралійською національною кінологічною радою. На основі цього авторам вдалося розрахувати очікувану тривалість життя починаючи з народження та ймовірність смерті.
Читайте також: Чим годувати вихованця, якщо немає корму: варіанти харчування для тварин
З 1 січня 2016-го по 31 липня 2020 року понад 30,5 тисяч собак померли. З них 47,7% були суками, 78,4% належали до чистокровних порід, 21,3% - метисами.
Найвища очікувана тривалість життя, до 12,72 року, виявилася у джек-рассел-тер'єрів (максимальний зареєстрований вік смерті - 19 років). Далі за списком йдуть: йоркширські тер'єри (12,54 роки), бордер-коллі (12,10 року), спрингер-спанієлі (11,92 роки) та метиси (11,82 роки).
Навпаки, найнижча тривалість життя була у французьких бульдогів - всього 4,53 роки, що приблизно на три роки менше, ніж в інших брахіцефалів: в англійських бульдогів цей показник оцінили у 7,39 року, у мопсів - у 7,65 року. На думку вчених, такий короткий вік пояснюється високими ризиками для здоров'я через вкорочену лицьову частину черепа. Зокрема, відомо, що такі собаки мають проблеми з диханням (брахіцефальний синдром).
Читайте також: В Испании кошек и собак приравняли к членам семьи
У сук очікувана тривалість життя була трохи вище, ніж у кобелів: 11,41 проти 11,07 року. Ця тенденція зберігалася до 12 років, після чого показник дожиття ставав однаковим для обох статей. Що особливо важливо, кастровані тварини жили довше, особливо самки: 11,98 року - суки та 11,49 року - кобелі в першому випадку проти 10,5 року для сук і 10,58 року для кобелів - у другому.
Як зазначають дослідники, кастрація не лише надає переваги у плані здоров'я вихованця, а й демонструє відповідальність господарів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки