MENU

Експерт розповів про причини паливної кризи та коли вона закінчиться

1117 0

За його словами криза піде на спад ближче до кінця травня, після налагодження логістики постачання пального.

Директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн під час брифінгу розповів про причини паливної кризи та коли вона закінчиться в Україні, інформує UAINFO.org.

До причин виникнення кризи він відніс війну та знищення паливної інфраструктури. За його словами, за один день була знищена система нафтопродуктозабезпечення країни, бо майже 100% імпорту та 80% споживання пального в Україні припадало на Білорусь, Росію та море.

"В один день ми втратили усі ці джерела і ринок був вимушений перелаштовуватись на постачання з західного кордону", - зазначив експерт.

Окрім цього, немає відповідної логістики перевезення таких значних обсягів бензину та дизельного пального. І проблема лежить не в комерційній площині, а в політичній, оскільки без сприяння урядів європейських країн ця задача вирішується дуже складно і дуже довго.

"Без політичного сприяння, без сприяння урядів європейських країн, ця задача вирішується дуже складно і дуже довго. Уряд України вже ініціював декілька зустрічей з нашими потенційними постачальниками, урядами цих країн - це Польща, Румунія, Німеччина. Ці консультації вже почалися і маємо надію, що це дасть той необхідний імпульс, коли політики скоординують бізнес своїх країн на те, щоб акцентувати увагу на важливості українського напрямку", - розповів експерт.

За його словами криза піде на спад ближче до кінця травня, після налагодження логістики постачання пального.

"Єдине, що треба – побудувати оцю транспортну логістику. Я сподіваюсь, що до кінця травня ця криза трошки піде на спад. Я не думаю що вдасться повністю ліквідувати дефіцит, але не буде таких жорстких обмежень, які існують на сьогодні", - зазначив Куюн.

Експерт додав, що побудувати надійну систему постачання пального з Заходу вдасться протягом найближчих двох місяців.

"Я думаю, що до червня ми маємо вийти на режим, коли будуть збільшені ліміти на пальне до 20-30 літрів в бак. Повністю побудувати надійну систему, я сподіваюсь, вдасться протягом найближчих двох місяців", - розповів енергетичний експерт.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини