MENU

Чи залишати бізнесам російський ринок?

698 0

Підприємства мають вирішити, чи варто залишати Росію через війну в Україні. Вони повинні враховувати соціальну вигоду, добробут працівників та інтереси акціонерів.

Сьогодні ми розглянемо як компанії мають реагувати на війну в Україні. Цей вибір "залишитися або виїхати" актуальний для більшості підприємств, що зіткнулися з кричущими діями країни-агресора. Це стосується онлайн казино, ресторанного, продовольчого та інших напрямів бізнесу. Чи залишитися з Росією і продовжувати надавати там важливі послуги? Чи вони відмовляються від фінансової та іншої підтримки, щоб посилити тиск?

Перед таким важким вибором опинилися такі гіганти промисловості, як:

  • McDonald's;

  • Ikea;

  • Спортивні рітейлери (Nike, Adidas та інші);

  • Samsung, Apple та інші

Чи мають підприємства залишатися в Росії чи їхати з неї?

Залишитися чи виїхати - це означає вибрати "бік" у конфлікті. У цій війні мені здається простим питання про те, який бік вибрати, виходячи з питань прав людини, верховенства закону, справедливості, спільноти та соціальної солідарності. У той же час є кілька причин, через які компанії можуть ухвалити рішення залишитися в Росії.

Компанії можуть виробляти продукт, що приносить користь суспільству. Наприклад, фармацевтична компанія може мати у Росії підприємство, що має вирішальне значення для ліків, які рятують життя людей. Це є причина залишитися. Можливо, у Росії перебувають специфічні інгредієнти, і вартість догляду - як прибуток, а й життя людей.

Інтернет-компанії та їхній "продукт" стоять перед складним вибором. Сьогодні деякі з них були закриті російським урядом, але інші зачинилися добровільно. Залишившись, можна стати джерелом достовірної інформації як під час "арабської весни". Однак, залишаючись, можна зробити компанію та її продукт об'єктом жорсткіших маніпуляцій.

Компанії можуть захотіти захистити добробут працівників. Що станеться зі співробітниками, коли компанія піде? Деякі компанії, наприклад McDonalds, пообіцяли продовжувати виплачувати зарплату російським співробітникам, незважаючи на припинення діяльності. Такий підхід є кроком для того, щоб піти, не кидаючи співробітників.

Однак у певному сенсі закриття культового бренду, такого як McDonalds, Coke або Pepsi є сигналом для російських громадян. Чому ці компанії йдуть? Що відбувається? Це відповідні міркування для російських громадян. Тепер не відомо, як скоро в них вийде перейти до того рівня життя, який був ще півроку тому.

Як вихід з Росії впливає на акціонерів

Чи є у керівників компаній відповідальність перед акціонерами? Багато в чому транснаціональні компанії є власними геополітичними утвореннями, а не прив'язаними до будь-якої конкретної країни. То де ж по праву перебуває їхня лояльність?

Суто економічний розрахунок може призвести компанію до того що вона сама себе підставить під удар. Згадайте, наприклад, знаменитий приклад кризи з компанією Johnson & Johnson у 1982 році. Після того, як від зіпсованих капсул тайленолу загинули шестеро людей у ​​районі Чикаго, компанія J&J зняла цей препарат із продажу по всій країні. Дехто розцінив це як визнання відповідальності; інші зазначили, що J&J втратить прибуток. Але компанія посилалася на свою місію або "Кредо", згідно з яким вона мала переконатися в безпеці Тайленола. Компанія зазнала короткострокового удару, але її рішення було блискучим захистом бренду, що принесло їй економічний зиск у довгостроковій перспективі.

Сьогодні компанія, стурбована лише миттєвими економічними наслідками для своїх акціонерів, може не приймати правильних економічних рішень у довгострокових інтересах тих самих акціонерів.

Компаніями керують люди

Отже, можна уявити причини, через які компанії можуть залишитися в путінській Росії. Але багато хто вірить, що компаніями, як і раніше, керують люди, і вони в повній розгубленості від того, як будь-яка розсудлива людина може бути не вражена тим, що відбувається.

Ніхто не заздрить керівникам, які приймають такі рішення. Можна лише висловити повагу, коли ваш продукт важливий для здоров'я і для правди, для демократії та прав людини, і ви приймаєте таке важке, але правильне рішення про звільнення.

Компанії, виберіть сторону та дійте. Вибрати сторону нескладно.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини