MENU

Наслідки війни в Україні для світового бізнесу

791 0

Російське вторгнення в Україну викликало найбільшу гуманітарну кризу в Європі з часів Другої світової війни. Вже загинули тисячі людей, і мільйони людей втратили кошти для існування внаслідок переміщення, втрати будинків та доходів. Всі вражені гуманітарною трагедією, що розгортається, і наслідками цієї жорстокої війни.

Як і у будь-якому конфлікті, невизначеність висока. Неясно, як розвиватимуться військова ситуація, політичний процес та контрзаходи по всьому світу - ні в короткостроковій, ні в довгостроковій перспективі. Проте вже зараз ясно, що внаслідок економічного впливу кризи на енергетичні та продовольчі ринки, збої торкнуться багатьох у Європі та за її межами. Навіть грати в онлайн казино вже зможе не кожний росіянин.

Більшою мірою війна вплинула на такі сфери бізнесу:

  • Продовольчі товари;

  • експорт продуктів;

  • відмова від російського палива та джерел харчування.

Розплутування короткострокових та середньострокових потрясінь

Поки бізнес-лідери справляються із короткостроковими наслідками конфлікту, відбуваються фундаментальні потрясіння, які визначать майбутнє після закінчення кризи. Хоча ми розуміємо, що з часом можуть виникнути нові проблеми, деякі вже очевидні:

Вторгнення в Україну викликає масштабну гуманітарну кризу

Крім болю та страждань, які зазнають ті, хто перебуває всередині України, вже понад три мільйони людей шукають притулок у сусідніх країнах, і ще стільки ж переміщені всередині України. Як і в інших великих конфліктах та кризах біженців - у тому числі в Сирії та Ємені - світова спільнота має вирішити найскладніше завдання з надання допомоги, надання даху та житла цим нещасним людям.

І знову найбільше постраждають вразливі верстви населення. Вразливі верстви населення, швидше за все, стануть біженцями, і їм найважче витримати зростаючі витрати на продукти харчування та паливо. У всьому світі вживаються зусилля з надання допомоги, щоб забезпечити задоволення основних потреб людей у ​​їжі, житлі та психологічній безпеці в зоні конфлікту та за її межами. У багатьох країнах ведуться перші дискусії про те, як компенсувати підвищення вартості енергії для всіх, і вже виділено перші кошти.

Енергетична політика повертається у бік безпечного доступу та диверсифікації джерел

Роль російської нафти та природного газу в глобальному масштабі наголошує на важливості доступу до енергії. Хоча прискорення розвитку відновлюваних джерел енергії може вирішити частину цієї проблеми, газ залишиться важливим джерелом, а ядерна та вугільна енергетика можуть стати більш значними компонентами паливного балансу для забезпечення надійності постачання, особливо для заміщення потенційної нестачі газу. Наслідки досягнення нульового рівня викидів поки що не зрозумілі.

На порядку денному стоїть питання продовольчої безпеки. Концентрація виробництва пшениці, добрив та супутніх товарів у Росії та Україні призведе до напруження продовольчих поставок у всьому світі. Забезпечення безперебійних поставок продовольства до країн, найбільш схильні до експорту з цих регіонів, стає головною проблемою найближчого часу. Ви можете відвідати сайт аби дізнатися більше про досягнення українського сільського господарства і не тільки. 

Посилюється конкуренція за критично важливі матеріали, обладнання та сировинні товари

Реальні та передбачувані потреби світу в безпечному доступі до природних ресурсів, матеріалів та передового обладнання (наприклад, неону, нікелю, паладію, напівпровідників), ймовірно, зростатимуть і ще більше загострюватимуть гонку між країнами та компаніями.

Настала нова ера зусиль з контролю ланцюжка поставок та спроб локалізації

Епоха не надто пильної уваги до ланцюжків постачання, довіри до постачальників та оптимізації витрат, ймовірно, закінчилася. Ці моделі поведінки, які вже стали підозрілими через нові тарифні режими та пандемію COVID-19, тепер, ймовірно, підуть в історію. Уряди та корпорації прагнуть підвищити стійкість ланцюжків поставок та розглядають інноваційні способи фінансування цих змін.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини