MENU

Вчені створили батарейку із синьо-зелених водоростей

402 0

Вчені створили батарейку із синьо-зелених водоростей

Дослідники створили фотоелектричний елемент, що генерує енергію шляхом фотосинтезу синьо-зелених водоростей. Система, яка використовує лише світло і воду, не потребує перезаряджання і може живити мікропроцесор протягом року.

Вчені з Кембридзького університету (Великобританія) використали ціанобактерії, або синьо-зелені водорості, для безперервного живлення мікропроцесора протягом року. Розроблена ними система використовує лише світло та воду і може стати надійним та відновлюваним джерелом для живлення невеликих пристроїв. Робота представлена ​​у журналі Energy & Environmental Science, інформує UAINFO.org.

Фотоелектричний елемент має схожий розмір із батарейкою АА, він містить синьо-зелені водорості Synechocystis, що збирають енергію Сонця за допомогою фотосинтезу. Це генерує слабкий електричний струм, який взаємодіє з алюмінієвим електродом та використовується для живлення мікропроцесора.

Читайте також: Нове сузір'я супутників вестиме хроніку життя нашої планети. ВІДЕО

Система складається з недорогих та придатних для повторного використання матеріалів. Таким чином, її можна легко відтворити для живлення безлічі пристроїв у рамках концепції інтернету речей - мережі передачі даних між фізичними об'єктами, оснащеними вбудованими засобами та технологіями для взаємодії один з одним або із зовнішнім середовищем. Кожен пристрій інтернету речей споживає лише невелику кількість енергії, але в цю мережу входять мільярди пристроїв - від розумного годинника до датчиків температури. Очікується, що до 2035 року ця цифра зросте до одного трильйона пристроїв, які вимагатимуть величезної кількості портативних джерел енергії.

Живити їх за допомогою літій-іонних акумуляторів буде недоцільно, та й неможливо, оскільки в такому разі знадобиться втричі більше літію, ніж щорічно виробляється у світі. Традиційні фотоелектричні пристрої виготовляються з використанням небезпечних матеріалів, що надають несприятливий вплив на довкілля та здоров'я людини.

Читайте також: Под тающим ледником Антарктиды нашли аномальный источник тепла 

В експерименті новий пристрій застосували для живлення Arm Cortex M0+ - мікропроцесора, який широко використовується в пристроях інтернету речей. Він працював у домашніх та напіввідкритих умовах при природному освітленні та пов'язаних з ним коливаннях температури протягом року.

Система не розряджається, тому що використовує світло як джерело енергії. Хоча для світлової фази фотосинтезу потрібне світло, пристрій продовжує виробляти енергію й у темний час доби, коли відбувається друга темнова фаза фотосинтезу.

На думку дослідників, їх система буде найбільш корисною у відсутності мережі живлення або ж у віддалених місцях, де невелика кількість енергії може виявитися дуже корисною.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини