MENU

Чортівня, та й годі: ніхто не знає, що змушує рибу-пилу крутитися до смерті

1491 0

Чортівня, та й годі: ніхто не знає, що змушує рибу-пилу крутитися до смерті

Майже рік учені тестують воду і самих риб, але так і не можуть зрозуміти, чим зумовлена їхня "ненормальна поведінка".

Як пише IFLScience, з осені 2023 року Комісія з охорони риби та дикої природи Флориди (FWC) зібрала сотні повідомлень про "ненормальну поведінку" дрібнозубої риби-пили (Pristis pectinata) у Флорида-Кіс. Представники цього виду раз у раз метушаться і крутяться, а потім помирають, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

Станом на кінець травня 2024 року дослідники зафіксували півсотні смертей риби-пили, але так і не змогли зрозуміти, що змушує рибу поводитися настільки дивно. Майже рік вчені старанно працюють, щоб знайти причину, яка змушує рибу кружляти й помирати, але тести просто не дають ніякого результату.

У березні поточного року FWC запустила першу у своєму роді операцію з реагування на надзвичайні ситуації, щоб запобігти додатковим випадкам смерті. Під час цієї операції було проведено тестування 250 хімічних речовин у воді, а також було проведено відбір проб тканин риб під час розтину. На жаль, нічого так і не було виявлено, що робить ситуацію лише більш таємничою.

Результати тестування показали, що хімічні речовини або не були виявлені у воді зовсім, або перебували в межах біологічних порогів. Ба більше, більшість хімічних речовин були нижчими за мінімальні межі виявлення, тоді як розтини не виявили будь-яких явних ознак інфекційного патогену або бактеріальної інфекції.

Тести також показали, що рівень розчиненого у воді кисню, солоність, кислотність і температура перебувають у межах норми, а тому не могли стати каталізаторами дивної поведінки риби.

Спочатку ним із головних підозрюваних вважали "токсичний червоний приплив" — шкідливе цвітіння водоростей, що виробляє токсини, які спричиняють неврологічні проблеми у риб і деяких тварин. Однак тести показали, що цей фактор не відіграє ролі в поведінці риби-пили.

Водночас у зразках води й тканин риб було виявлено інші шкідливі види водоростей, а також пов'язані з ними токсини. Дослідники зазначають, що ця теорія є перспективним напрямком, однак потрібні додаткові тести, щоб підтвердити здогад учених.

Аналогічним чином, аналізи на важкі метали у воді, а також зразки крові та тканин риби-пили все ще перебувають на стадії аналізу й очікують результатів.

Риба-пила з довгою плоскою мордою, усіяною гострими поперечними зубами, схожа на пилоносу акулу. Риби використовують свої морди для полювання: це допомагає їм рити осадові породи морського дна, а також випромінювати електричне поле, що допомагає виявити здобич. Таксономічно вони належать до підкласу пластиножаберних поряд з акулами, скатами та скатами.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини