MENU

WP: Для перемир’я в Україні ще не настав час

972 0

Здається, що кровопролиттю в Україні немає кінця. Однак, хвиля війни почала розвертатися проти агресора - Росії. Травень повинен був стати місяцем, впродовж якого війська Владіміра Путіна, проваливши наступ на Київ, перегрупувалися б на півдні і сході України для більш потужного наступу у західному напрямку.

Більша частина травня вже минула. Однак, вже очевидно, що російський план «Б» провалюється теж, - пише Washington Post в редакційній статті, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Зіштовхнувшись з запеклим українським опором, посиленим своєчасними і масовими поставками західної зброї, Росія відступила від Харкова у деяких районах, повернувшись на російський бік міжнародного кордону, який Путін хотів стерти. В «Інституті дослідження війни» (ISW) вважають, що Росія, «швидше за все, відмовилася від мети широкомасштабного оточення українських підрозділів» на сході України. Тепер агресор зосередився на спробі захопити лише один український регіон - Луганську область. Однак, навіть це завдання може бути за можемами виснажених російських військ, якими невміло командують.

Читайте також: Генсек ООН вмовляє ЄС послабити санкції проти РФ в обмін на українське зерно — WSJ  

Відбувається якраз протилежне. Більш вірогідно, що наступим переломним моментом у цій війні стане розширений контрнаступ ЗСУ, який поверне окуповані Росією частини півдня і сходу України назад під контроль законного уряду. Вочевидь, такий результат стане стратегічною поразкою для Путіна, яку прихильники України в США, Європі й інших частинах світу повинні одностайно наближати.

А отже зараз не час для переговорів про припинення вогню між Україною і Росією, до чого останніми днями закликають Франція, Німеччина й Італія. Їхнє бажання скоротити руйнівну війну і зменшити шкоду як для самої України, так і для європейських економік, можна зрозуміти. Однак, ризики від ослаблення тиску на Путіна до того, як він буде остаточно розбитий, аж надто високі.

Це стало зрозуміло 10 травня після виступу в Конгресі директора Національної розвідки США Авріл Гейнс. Вона сказала американським парламентарям, що розвідувальні управління «не бачать можливості для життєздатних переговорів, принаймні в короткостроковій перспективі». Головна причина такого висновку - це те, що Путін дотримується завойовницького курсу попри всі військові втрати.

Читайте також: Взяттям Маріуполя війна не закінчиться. Україні треба згуртуватися в сім'ю — бойовий інструктор "Азова"

«Він готується до затяжного конфлікту, під час якого він все ще розраховує здобути цілі за межами Донбасу», - сказала Гейнс.

Вона додала, що замість почати добросовісні переговори, Путін швидше обере ще більшу ескалацію. Він може запровадити в Росії воєнний стан, перевести промисловість на «воєнні рейки» або ж посилити військові дії. Останній пункт викликає особливе занепокоєння, зважаючи на ядерні й хімічні можливості Росії. Гейнс зауважила, що Путін, цілком вірогідно, розраховує на ослаблення рішучості США і ЄС через глобальні продовольчі проблеми, посилення інфляції й подорожчання енергоносіїв». Washington Post вважає, що лідери НАТО не повинні давати Путіну жодної причини думати, що така його стратегія спрацює.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини