У Європарламенті закликали запровадити нафтове ембарго проти РФ, не враховуючи позицію Угорщини
Прийняття шостого пакета санкцій ЄС проти Росії затримується через окремі країни, найбільш залежні від постачання російської нафти.
Як пише DW, віцепрезидент Європарламенту Катаріна Барлі закликала ухвалити рішення про заплановане нафтове ембарго Євросоюзу проти Росії без участі Угорщини, інформує UAINFO.org.
За словами Барлі, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан "водить ЄС за ніс". Вимогу Будапешта про мільярдну допомогу вона вважає "майже зухвалою", враховуючи, що "всі знають, куди підуть гроші".
Берлі звинуватила Орбана в тому, що він дбає про те, щоб гроші йшли каналами його "сім'ї та кланів", зазначила вона, додавши, що в Угорщині існує "відверто корумпована система".
Читайте також: Орбан піймав кураж і вважає, що російська труба продовжить постачати нафту. Але так сталося, що ця труба йде через Україну, – Зеркаль
Прийняття шостого пакета санкцій ЄС проти РФ затримується через окремі країни, які найбільше залежні від постачання російської нафти. За словами Барлі, крім Угорщини, особливо від ембарго постраждають Чехія, Словаччина і Болгарія. Однак ці три держави намагаються знайти рішення разом із ЄС, який запропонував надати їм відстрочку на пошук нових постачальників сировини: Прага могла б запустити ембарго з липня 2024 року, а Будапешт та Братислава – з 2025 року.
Однак для Угорщини ця пропозиція здавалася недостатньо вигідною. Будапешт вимагає від Євросоюзу за відмову від російської нафти 15-18 мільярдів євро.
Читайте також: Кулеба про введення ембарго на російську нафту: В ЄС триває битва не на життя, а на смерть
"Тільки Угорщина використовує це для своїх політичних ігор, а також для того, щоб знову направити до Угорщини додаткові гроші", – сказала Барлі та наголосила, що ЄС в особі 26 держав-членів тепер має ініціювати нафтове ембарго без Угорщини.
Нагадаємо, шостий пакет санкцій проти Росії виявився справжнім іспитом для єдності санкційної політики ЄС. Документ обговорюють уже кілька тижнів, його пом'якшували на прохання окремих країн, але так і не змогли ухвалити, бо Угорщина заблокувала пропозицію ЄС щодо заборони імпорту російської нафти. Пізніше з'явилася інформація, що заборона транспортування російської нафти більше не входить до шостого пакета санкцій Євросоюзу.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки