MENU

Що зараз відбувається на ринку праці та чи припинять індексацію соцвиплат

787 0

Що зараз відбувається на ринку праці та чи припинять індексацію соцвиплат

Одним із наслідків війни в Україні стало зростання безробіття в державі. І навіть ті українці, які не втратили роботу, не отримують заробітну платню в повному обсязі.

Про це УНІАН заявив виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський, інформує UAINFO.org.

"На сьогодні єдиним джерелом даних про безробіття є опитування громадян. Останні опубліковані дані – за квітень. За цими даними безробіття зросло з 9 відсотків у лютому до 27 відсотків у березні та трохи зменшилося до 26 відсотків у квітні. Тільки 34 відсотки українців, що працювали станом на початок війни, отримували заробітну плату за квітень в повному обсязі", - заявив економіст.

Читайте також: В Україні знижуються зарплати у більшості сфер: названо професії

Вишлінський також наголосив, що очікує меншого скорочення реальних доходів громадян, ніж падіння економіки.

"Загалом по року я б очікував меншого скорочення реальних доходів громадян, ніж падіння економіки, десь до 25 відсотків. Зокрема, пенсії було осучаснено на 14 відсотків у березні, з урахуванням інфляції їхнє реальне скорочення буде лише на 5-10 відсотків", - зазначив економіст.

Що стосується соціальних виплат на тлі війни з Росією, то в Україні вони будуть виконуватися вчасно, проте індексуватися поки що не будуть, вважає Гліб Вишлінський.

Читайте також: Жити дорого. Як і чому ростуть ціни в Україні

"Бюджетний дефіцит збільшився у квітні до 3,1 млрд доларів, а доходи з регулярних джерел були мізерними. У квітні країна змогла покрити податковими, митними та іншими регулярними надходженнями лише близько 32 відсотки видатків загального фонду або 54 млрд гривень. Ще 13 відсотків було покрито коштом грантів, а решта 54 відсотки – коштом запозичень", - наголосив економіст.

Вишлінський також зазначив, що бюджетна система виглядає більш крихкою, ніж фінансова чи економіка загалом

"Бюджетна система виглядає більш крихкою, ніж фінансова чи економіка загалом. Схоже, що іноземна фінансова допомога протягом найближчих місяців стане рятувальним колом для держави. Наш базовий прогноз виходить з того, що соціальні виплати будуть виконуватися вчасно, але індексуватися поки не будуть", - заявив економіст.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини