MENU

У Мексиці археологи знайшли могилу людини із міфу

2094 0

У Мексиці археологи знайшли могилу людини із міфу

Значна частина наукової спільноти заперечує саме існування культури Ацтлана.

У мексиканському місті Мазатлан ​​ремонтники випадково виявили давні людські останки. Роботи одразу зупинили, щоби співробітники Національного інституту антропології та історії Мексики (INAH) провели археологічні розкопки, інформує UAINFO.org.

За словами археолога Віктора Хоеля Сантоса Раміреса, координатора рятувальних робіт, ця місцевість є природною височиною — пагорб поруч із гирлом річки Ель-Келіте. У доіспанські часи люди оселилися тут, щоб, з одного боку, жити поруч із річкою та використовувати її ресурси, з іншого — уникнути сезонного затоплення.

Частина поверхні пагорба виявилася покрита подрібненими черепашками. А ось під цією імпровізованою «підлогою» знаходилося людське поховання. Воно, безперечно, незвичайне.

Почнемо з того, що археологи знайшли останки лише однієї людини — це не кладовище, не місце регулярних поховань. При цьому в похованні виявили три фрагментовані керамічні судини досить тонкої роботи та курильну трубку. Збереженість людських останків дуже погана, що пов'язано з місцевими кліматичними умовами.

У Мексиці археологи знайшли могилу людини із міфу

Мазатлан ​​заснували іспанці в 1531-му, через десять років після падіння Теночтітлана. Але не надто регулярні розкопки у межах міста показують, що ця місцевість була населена і до європейців. Деяка кількість знайдених поховань говорить про те, що корінні жителі цих місць дотримувалися одного й того обряду: ховали померлих у великих судинах. Знайдене поховання, таким чином, вибивається з місцевої похоронної традиції. Мексиканські археологи припустили, що вони знайшли могилу ацтлана - людини з Ацтлана, міфічної прабатьківщини ацтеків.

Взагалі, сьогодні немає жодних доказів, що Ацтлан коли-небудь існував де-небудь, крім міфів. У науковому співтоваристві його сприймають як щось середнє між Атлантидою та Камелотом, але шукають із невгасною завзятістю — у тому числі з політичних міркувань.

Читайте також: Смерть была только началом: археологи раскрыли систему человеческих жертвоприношений ацтеков

Вчені згодні, що ацтеки довгий час кочували по Північній Америці, перш ніж заснували Теночтітлан у 1325 році. І приблизно до того ж часу відносять виникнення легенди про Ацтлан. Точних вказівок, де він був, міфи не містять. Ясно лише, що північніше Теночтитлана.

Опис теж досить мізерний: маленький острів на озері, населеному чаплями. Грунтуючись на цих, скажімо прямо, небагатих прикметах, ще наприкінці ХІХ століття мексиканські історики оголосили, що Ацтлан знаходився на Мескальтитані - невеликому острівці в мангрових болотах. Місцеві жителі (зараз їх менш як дві тисячі людей) знайшли невелику кількість доколумбової кераміки, але серйозні археологічні розкопки там ніхто не проводив. Відповідно і наукового схвалення це припущення не отримало.

Через століття питання про місцезнаходження прабатьківщини ацтеків несподівано знову стало актуальним. Це було пов’язано зі зростаючим числом мексиканських мігрантів в США. Не зовсім ясно, кому першому спала на думку ідея пошукати коріння ацтекської культури на території Штатів. Але хто шукає, той знайде.

Читайте також: Ученые выяснили новые факты о жизни и обычаях знатных жителей древних майя

У каньйоні Сего в американському штаті Юта знайшли петрогліфи. Їх ділять на три групи та відносять до трьох різних індіанських культур. Зображення однієї групи деякі дослідники вважали подібними до зображень, висічених на Камені Сонця — базальтовому диску, на якому схематично зображено ацтекську космогонію.

А на острові Антилоп, що серед Великого Солоного озера в тому ж штаті, виявили сім печер. І це збігається зі ще однією (ймовірно, більш ранньою) легендою про прабатьківщину ацтеків — про Чикомосток, що складається саме з семи печер.

Звичайно, все це аж ніяк не доводить, що Ацтлан був у Юті. Хоча самі ацтеки у свої кочові роки могли там опинитися і навіть прожити якийсь час. Але наукові докази рідко мають значення в ідеологічній боротьбі. А з нею ситуація така, що ті, хто вчора були нелегальними мігрантами без документів, сьогодні зараховують себе до корінного населення Юти. І претензії висувають відповідні.

Хоча поки що зовсім неясно, на якій підставі мексиканські археологи віднесли знайдене поховання до культури Ацтлана, воно все одно має великий інтерес. Залишається сподіватися, що основою остаточних висновків вчених стануть факти, а не легенди.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини