MENU

Окупанти вивозять з України скіфське золото, – ЗМІ

941 0

Окупанти вивозять з України скіфське золото, – ЗМІ

Крадіжки, як правило, відбуваються після погрозливих допитів музейних зберігачів та наглядачів. 

Росія займається контрабандою цінних історичних артефактів з України на свою територію. Як повідомляє британська газета Guardian, про це заявила міжнародна група вчених та експертів із цифрових технологій, які відслідковують крадіжки, інформує UAINFO.org з посиланням на Корреспондент.net.

"Зараз є дуже вагомі докази того, що це навмисний крок Росії, коли певні картини та прикраси вишукувалися і були вивезені до Росії", - сказав Брайан Деніелс, антрополог, який працює з археологами, істориками та фахівцями з цифрових зображень.

Читайте також: Рашисти грабують музеї та приватні колекції в Херсонській області, вкрадене вивозять в окупований Крим

Зазначається, що з лабораторії в американському штаті Вірджинія Деніелс та його колеги стежили за розграбуванням та знищенням культурних цінностей з початку вторгнення Росії в Україну та виявили закономірності у злочинах.

Слід крадіжок значною мірою зосереджено на скіфському золоті. "Ці предмети візуально приголомшують і зараз так багато повідомлень про крадіжку, що очевидно, що це стратегія", - сказав Деніелс.

Вчений не знає, чи була грошова цінність найважливішим фактором для росіян, чи предмети були обрані через їх культурне значення.

Читайте також: Російські окупанти вкрали скіфське золото з музею Мелітополя – Офіс генпрокурора

"Можливо, все це є частиною підриву ідентичності України як окремої країни з претензією на законне володіння Росією усіма їхніми експонатами", - зазначив Деніелс.

За його словами, крадіжки, як правило, відбуваються після погрозливих допитів музейних зберігачів та наглядачів. Спроби Росії знайти та вкрасти заховані артефакти в окупованих українських містах стають все більш рішучими, зазначає вчений.

Скіфське золото – це предмети мистецтва, виготовлені скіфами із коштовного металу. Одним із найвідоміших прикладів є золота пектораль, що була виготовлена у IV ст. до н. е. Її було знайдено у кургані Товста могила поблизу міста Покров на Дніпропетровщині.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини