MENU

Жила близько 4000 років тому: вчені реконструювали зовнішність заможної представниці бронзової доби

2335 0

Жінка жила у Центральній Європі близько 4000 років тому Moravské zemské muzeum

Вчені реконструювали зовнішній вигляд багатої жінки, яка жила в регіоні Богемія Центральній Європі близько 4000 років тому. Вдалося це зробити завдяки аналізу її черепа та ДНК, повідомляє Live Science.

Жінку поховали з п'ятьма бронзовими браслетами, двома золотими сережками та важким намистом, що складалося з більш ніж 400 бурштинових намистин. Крім того, у гробниці було знайдено три бронзові швейні голки. Жінка була представницею унетицької культури, яка була поширена у Центральній Європі у ранній бронзовій добі. Ця культура відома своїми металевими предметами, у тому числі сокирами, кинжалами, браслетами і намистами зі крученого металу, пише ZN.UA, інформує UAINFO.org.   

Як зазначив Міхал Ерне з Інституту археології Академії наук Чеської Республіки, невідомо, ким була ця жінка, але ясно, що вона була дуже багата.

«Це може бути найбагатше жіноче поховання з усього регіону поширення унетицької культури», - наголосив Ерне.

Радіовуглецеве датування цвинтаря, на якому знайшли останки жінки, показало, що вона жила між 1880 і 1750 роками до нашої ери. Кладовище розташоване неподалік села Микуловіце на півночі Чехії. Цей район відомий як Богемія, оскільки до Першої світової війни входив до складу королівства з такою назвою. У 27 похованнях, виявлених тут, знайшли цінні артефакти, включаючи приблизно 900 предметів з бурштину.

Читайте також: Вчені знайшли несподіваного стародавнього предка людини 

За словами Ерне, бурштинові вироби знайшли у 40% поховань. Він також додав, що на одному цьому цвинтарі буршитну більше, ніж у всіх унетицьких похованнях Німеччини.

Ймовірно, що бурштин видобували в Балтійському морі, це вказує на те, що представники унетицької культури були частиною великої торгової мережі, яка існувала в Європі на той час. Бронзові предмети також свідчить про розвинені торговельні зв'язки. Їх можна знайти по всьому континенту, але сировину для виготовлення бронзи, міді та олова – лише у кількох регіонах.

Читайте також: Вивчили камінь Гіпатія: вченим вдалося знайти на Землі свідчення вибуху рідкісної наднової типу Ia

З усіх останків, знайдених на цвинтарі поряд з Микуловіце, жінка з бурштиновим намистом володіла черепом, що найбільш зберігся. Ерне називає вдалим збігом те, що в найбагатшій гробниці було знайдено останки, які найкраще підходили для реконструкції.

Крім того, кістки збереглися досить добре, щоб зберегти фрагменти ДНК жінки. Завдяки цьому дослідники з'ясували, що її очі були карими, волосся – темним, а шкіра – світлою.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини