MENU

Рада через два роки нарешті затвердила антикорупційну стратегію

669 0

Рада через два роки нарешті затвердила антикорупційну стратегіюВасиль Артюшенко, ZN.UA

Верховна Рада України через два роки після утвердження в першому читанні прийняла в цілому закон №4135 "Про засади державної антикорупційної політики", який визначає засади державної антикорупційної політики на 2020-2025 роки. За законопроект проголосували 310 депутатів, повідомляє ZN.UA, інформує UAINFO.org

В законі прописано головні принципи змін системи для уникнення корупційних складових:

  • оптимізація функцій державних органів та усунення дублювання;
  • цифрова трансформація реалізації повноважень органів державної влади й місцевого самоврядування та повне відкриття даних;
  • зручні та законні сервіси;
  • невідворотність відповідальності за корупційні правопорушення та суспільна нетерпимість до корупції;
  • утвердження культури доброчесності та повага до верховенства права.

Відповідно до ухваленого закону, при Національному агентстві щодо запобігання корупції (НАЗК) буде створено робочу групу з питань антикорупційної політики (координаційну робочу консультативно-дорадчу групу) як орган, співголовами якої є голова НАЗК та Міністр Кабінету Міністрів України. Персональний склад групи затверджується урядом, зокрема, за згодою до неї можуть входити і народні депутати. Основними її завданнями є «сприяння координації дій органів державної влади щодо реалізації Антикорупційної стратегії та виконання заходів державної антикорупційної програми».

Верховна Рада щороку не пізніше 1 червня має проводити парламентські слухання з питань реалізації Антикорупційної стратегії. Водночас НАЗК зобов'язується розробляти новий проект Антикорупційної стратегії не пізніше 1 серпня того року, в якому завершується дія попередньої. Крім того, Нацагентство має щороку до 1 квітня поінформувати Кабмін про результати виконання заходів державної антикорупційної програми щодо виконання Антикорупційної стратегії.

Нагадаємо, в листопаді 2020 року законопроект було прийнято за основу. Ухвалення цього законопроекту як закону має забезпечити врегулювання роботи НАПК. Також документ має створити належні умови для законодавчого забезпечення дотримання міжнародно-правових зобов'язань України у сфері запобігання корупції.

І хоча президент Володимир Зеленський публічно кілька разів впродовж двох років закликав депутатів нарешті затвердити законопроект вцілому, однак президентська монобільшість так і не виносила його на голосування.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини