Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич рекомендував мешканцям виїхати з міста й запропонував для цього послуги автобусів. Про це він написав у Telegram, пише Фокус , інформує UAINFO.org .
"Для тих, хто хоче виїхати з міста, — є наші комунальні автобуси. Форму можна заповнити тут . Евакуація добровільна. Хто хоче залишитися — разом триматимемо оборону", – зазначив він.
В інтерв'ю "Радіо Свобода" градоначальник додав, що таку рекомендацію місцевим дав через постійні обстріли російської армії.
"Я рекомендую всім залишати місто. Усім, хто хоче залишитися живим, невідомо, коли це все закінчиться. На сьогодні, за нашими підрахунками, із 480 тисяч жителів Миколаєва, які були до війни, у місті залишилося близько 230 тисяч", — навів статистику Сєнкевич.
Читайте також: Ворог зайшов в іще одне село Луганської області: росіяни рухаються в бік Золотого
Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім закликав фільтрувати інформацію та не піддаватися паніці.
"Жодної евакуації немає. Він (Сєнкевич) рекомендує, як зазвичай для тих, у кого можливість є, їдьте, надаємо автобуси. Ситуація така сама, як і попередні чотири тижні. Жодної паніки, нічого у воєнному плані не змінилося", — сказав він.
Обстріли Миколаєва — як живе місто
Сєнкевич оцінив загальну ситуацію в Миколаєві як погану, ЗС РФ щодня обстрілюють місто різними боєприпасами.
"Приблизно 80% снарядів — касетного типу. Тобто реактивні системи залпового вогню типу "Смерч" або "Ураган. Нас обстрілюють високоточними ракетами. Я не знаю їхнього маркування. Здається, це Х-55 чи Х-555. Це крилаті ракети, що літають містом і руйнують інфраструктуру. Ними стріляли у військові об'єкти. Ці ракети поцілили в облдержадміністрацію", — прокоментував він.
Російська ракета пробила 9 поверхів Миколаївської ОДА
Снаряди, за інформацією мера, летять із Херсонської області, а сирену повітряної тривоги неможливо запустити заздалегідь.
У Миколаєві станом на 21 червня загинуло 111 людей, одна з них — дитина. Поранено 502 особи, у тому числі 6 дітей.
Окрім цього, у місті відчувається проблема з питною водою. Російські окупанти 12 квітня поцілили в трубопровід, яким перекачували воду з Дніпра.
"Після цього в нас місяць не було питної води, взагалі жодної води. Питну воду ми отримували з підземних свердловин. Фактично роздавали людям її в машинах, бочках і так далі. Зараз ми продовжуємо розвозити питну воду людям безплатно. Вони можуть купувати собі бутильовану воду для їжі", — зазначив Сєнкевич.
Читайте також: Росіяни нищать з вертольотів дороги та мости до Лисичанська. ВІДЕО
Економіка міста, за оцінками мера, стоїть. Великі підприємства припинили працювати, близько 90% середнього бізнесу також не функціонує.
"Працює малий бізнес, переважно торгівля, у невеликому форматі. Щодо продуктів харчування, медикаментів і так далі, то зараз все, в принципі, є, всіх речей нам вистачає. У магазинах усе є", — сказав він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook , Telegram , Twitter , YouTube