Відсутність переправ та сумнівне керівництво: заступник командира батальйону "Свободи" розповів, чому ЗСУ відійшли з Сєвєродонецька
Після знищення мостів виникли проблеми з доставкою боєприпасів та евакуацією поранених.
Коли російські окупанти знищили мости в Сєвєродонецьку, українські захисники почали відчувати проблеми з доставкою ресурсів та евакуацією поранених. А понтонні переправи та броди організувати не вдалося. В результаті ЗСУ були змушені відійти з населеного пункту. Про це порталу "НВ" розповів заступник командира батальйону "Свобода" Володимир Назаренко, інформує UAINFO.org.
Він був у складі підрозділів, які воювали в місті.
Читайте також: Арестович рассказал, как в Северодонецке "шалит" украинский спецназ
"Насправді, найголовніша проблема Сєвєродонецька — сумнівне керівництво, яке додумалося робити ротацію військ в умовах, коли немає мостових сполучень, немає понтонної переправи (між Лисичанськом та Сєвєродонецьком. – Ред.). Підвозити боєприпаси для танків, мінометів човнами неможливо. Не було зроблено нормальних бродів, понтонних переправ. Я вже мовчу про швидку евакуацію поранених", — заявив Назаренко.
За словами військового, без налагодженої логістики та комунікації ефективно протистояти окупантам було неможливо, не кажучи вже про контрнаступ. Заступник командира "Свободи" вважає, що Сєвєродонецьк можна було відбити, якби прийшло підкріплення — добре навчені та високомотивовані підрозділи.
Поки росіяни не знищили мости, ЗСУ ефективно обороняли місто і переходили в контратаки. Як стверджує Назаренко, українські захисники "майже звільнили" місто.
Читайте також: Відхід ЗСУ з Сєвєродонецька: у Нацгвардії пояснили причину та розповіли деталі
"Сєвєродонецьк можна було б і повністю звільнити, якби генерали, які відповідали за даний сектор, вирішили проблеми з підвезенням, з комунікаціями. Але ситуація сильно ускладнилася, коли були знищені всі мостові переправи та не були наведені понтони", — додав Назаренко.
Заступник командира "Свободи" також розповів, як його підрозділ відходив з Сєвєродонецька. Угруповання виявилося розділене на дві частини, і кожна з них перебувала "майже в оперативному оточенні". Прориватися довелося з боєм і під постійними обстрілами.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки