Огляд блогосфери від UAINFO. 11 липня 2022
Шановні читачі, UAINFO.org пропонує до вашої уваги традиційну добірку найцікавішого зі світу блогосфери за сьогодні, 11 липня.
Британська розвідка назвала "руйнівну кадрову проблему" армії РФ
Командування російської армії не дає окупантам, що воюють в Україні, планових перерв між напруженими бойовими діями. Це одна з найруйнівніших кадрових проблем загарбників.
Про це йдеться у зведенні британської розвідки, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Ще наприкінці червня росЗМІ, що базуються в Далекосхідному Прибайкаллі, опублікували відеозвернення дружин солдатів 36-ї загальновійськової армії східного військового округу РФ. Жінки закликали повернути їхніх чоловіків додому зі служби в Україні.
Одна героїнь відео заявила, що особовий склад 5-ї окремої гвардійської танкової бригади СВО "психічно і фізично виснажений", оскільки з початку війни в Україні окупанти не відпочивали від інтенсивних бойових дій.
"Відсутність планових перерв у напруженій бойовій обстановці, найімовірніше, є однією з найруйнівніших із багатьох кадрових проблем, які Міноборони Росії намагається вирішити серед розгорнутих сил", – вважають у розвідці Британії.
Подоляк: Знаменита С-400 ловить ракети, як російські футболісти – м’ячі
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що знаменита С-400 ловить ракети, як російські футболісти — м’ячі, інформує UAINFO.org.
"Росія хотіла довести, що в неї «друга армія світу». Всі побачили: армія мародерів, терористів і ґвалтівників. Росія хотіла показати, що має потужний ВПК – #аналоговнет. Усі побачили: знаменита С-400 ловить ракети, як російські футболісти – м’ячі. Все ще йде за планом, чи не так?",- написав Подоляк.
"Амбіції Кремля стали скромнішими": Піонтковський назвав нову "максимальну ціль" окупантів
Російський політолог, математик і публіцист Андрій Піонтковський заявив, що масштаби амбіцій Кремля у війні проти України вкотре стали скромнішими. Тепер окупанти поставили перед собою нову максимальну та єдину ціль – захопити Слов'янськ у Донецькій області.
Про це Піонтковський сказав у коментарі 24 каналу, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Він зазначив, що ця головна ціль РФ змінювалася не раз: після відходу "другої армії світу" від Києва нею стало захоплення Харкова.
Взяти Слов'янськ, на думку Піонтковського, росіяни хочуть за кілька тижнів чи місяців. Після цього загарбники мають намір домогтися припинення вогню, мобілізувавши для цього всю свою агентуру.
Росія хоче перетворити війну на заморожений конфлікт і потім, згідно з планом, розпочати "двосторонні переговори Росії та України щодо спірних територій". Йдеться про Херсонську та Запорізьку області.
Піонтковський наголосив, що Україна ніколи не піде на те, щоб віддати РФ свої території. Однак президент Росії Володимир Путін досі не зрозумів цього.
У російській армії почали розстрілювати дезертирів: паніку спричинив страх "безшумної смерті"
Точна робота ЗСУ з використанням нових зарубіжних комплексів по складах боєприпасів та інших військових об'єктах російських окупаційних військ дала результат. Знищення снарядів, які б убивали й українських військових, і мирне населення, спричинило паніку серед окупантів. Українські спецслужби зафіксували вже й факти розстрілу дезертирів своїми ж товаришами по службі, пише OBOZREVATEL, інформує UAINFO.org.
Вогонь по своїх
Одна з останніх НП у російській армії сталася 6 липня. На тимчасово окупованій частині території Запорізької області співробітники української спецслужби перехопили телефонну розмову двох абонентів.
"Вони обговорювали втечу тридцяти військовослужбовців російських окупаційних військ із місця дислокації в районі села Мала Білозерка (Василівський район). По них відкрили вогонь свої ж товариші по службі. Наразі точна кількість "двохсотих" невідома, проте факт є очевидним", – розповіло джерело OBOZREVATEL.
Лише комплекс заходів дипломатичного, економічного і військового характеру може наблизити України до завершення війни у найкоротші терміни, вважає генерал Сергій Кривонос, колишній заступник секретаря РНБО і перший заступник командувача Сил спецоперацій в 2016—2019 роках.
Таку думку Кривонос висловив в інтерв'ю українській журналістці Олені Трибушній, головній редакторці та ведучій YouTube-каналу Є питання, коментуючи слова Бориса Джонсона про можливість в найближчі місяці досягти зламу у війні з Росією, а до кінця року — завершити її, пише НВ, інформує UAINFO.org.
«Якщо розглядати суто військову діяльність, то це буде важкувато, а якщо це буде комплекс заходів дипломатичного напрямку, економічного напрямку і безпосередньо військового напрямку — тоді ми можемо досягти певних результатів», — зазначив Кривонос у відповідь на прохання прокоментувати реалістичність такого сценарію.
За його словами, питання його втілення полягає не лише в спроможностях ЗСУ, але й в тому, аби країни, які підтримують Україну, наростили свої зусилля щодо санкцій проти РФ, зробивши їх значно жорсткішими, а тиск на Росію — постійним.
«По-друге, наша економіка мусить стати більш самостійною і гнучкою в умовах воєнного часу. Плюс — щоб ми вміли використовувати ті ресурси, які маємо, що стосується військового напрямку, і готували нові ресурси. Тому що дуже важко воювати, коли в окопах замість 100% потрібного укомплектування цифри значно нижчі», — додав Кривонос.
Криза на Шрі-Ланці: який урок має вивчити Україна
На минулих вихідних увага світових ЗМІ була прикута до апогею політичної та економічної кризи на Шрі-Ланці. Кейс цієї країни насправді дуже повчальний для України
Взагалі проблеми з економікою у Шрі-Ланці тривають вже довгий час — країна мала великі зовнішні борги, дефіцит бюджету та інші не сумісні з процвітанням економічні показники, пише для НВ народний депутат фракції "Голос" Ярослав Железняк, інформує UAINFO.org.
Ці проблеми почали загострюватися з 2019, коли президентські вибори у Шрі-Ланці виграв Готабая Раджапакса, головною передвиборчою обіцянкою якого було зменшити податки.
Перше, що зробив новоспечений президент — це призначив своїх рідних на всі державні посади, включно з посадою прем'єр-міністра (її обійняв брат президента). Звичайно, корупція в країні почала процвітати.
Далі президент і його родичі у керівництві держави вирішили реалізувати таки передвиборчу обіцянку та скоротити податки. У країні з великим дефіцитом та низькою податковою дисципліною такий крок замість зростання економіки просто зменшив і так недостатні доходи бюджету на 25%. До того ж закрив доступ до міжнародної фінансової допомоги.
Помилку керманичі не визнали, натомість взялися за реалізацію наступної передвиборчої обіцянки — стимулювати екологічну продукцію. Для цього просто заборонили хімічні добрива. В результаті врожайність впала щонайменше на 30%, країна вперше почала імпортувати рис, а ціни на продукти зросли в рази.
І без того негативний ефект цих «геніальних» економічних рішень поглибила криза у туристичній сфері. Зазвичай, туризм забезпечував Шрі-Ланці від 13 до 20% ВВП. Втім туристичний потік, а з ним і грошові надходження почали стрімко падати — спочатку через теракти, а потім і через пандемію COVID-19. В результаті туристичний потік скоротився з 2,9 млн до 170 тис.
Повалій виступила в Росії перед дружиною Медведєва
Українська співачка Таїсія Повалій, яка продовжує жити та працювати в РФ під час геноциду свого народу, виступила перед дружиною заступника голови Ради безпеки РФ Дмитра Медведєва. На концерт також прийшло кілька тисяч росіян.
Пропагандистське шоу на честь Дня сім'ї відбулося в місті Муром. Відео з виступу поділилися фан-пабліки зірки в Instagram, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.
На сцені Повалій виконала російськомовну пісню "Мама-мамочка", що транслювали по федеральному пропагандистському каналу "Росія-1".
На заході в Муромі були присутні тисячі росіян, а також "еліта" в обличчі дружини експрезидента Росії Світлана Медведєва. Цікаво, що чоловіка поряд із нею не було.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки