MENU

Складено портрет покупців електромобілів

837 0

Складено портрет покупців електромобілів

Міжнародний колектив вчених склав портрет сучасного покупця та водія електротранспорту. Дослідники з'ясували, що приналежність до екологічних спільнот та активна участь у них пригнічують небажання купувати електромобіль, попри відсутність відповідної інфраструктури, наприклад, достатньої кількості станцій для заряджання.

Ці та інші висновки економісти опублікували у Journal of Business Research, інформує UAINFO.org.

«Говорячи про покупців електромобілів, ми насамперед маємо на увазі так званих провісників змін, любителів усього нового, зокрема технологій. Крім того, користувачі електромобілів більш чутливі до навколишнього середовища та якості повітря. Вони розвивають особливу екологічну обізнаність. При цьому, хоча в цілому споживачі прагнуть поводитись раціонально, на рішення про купівлю електрокара впливає самоідентифікація споживача з екосуспільством та турбота про навколишнє середовище», — пояснює співавтор дослідження, науковий співробітник кафедри міжнародної економіки та менеджменту УрФУ Альберто Фераріс.

Читайте також: Экологичность электромобилей – миф: занимательные факты об электрокарах. ФОТО

Вчені провели дослідження шляхом бібліометричного та тематичного аналізу 254 досліджень, опублікованих з 1983-го по 2021 рік. Попри те, що 1983 року електромобілів на ринку ще не було, існували дослідження про використання електричних батарей. Питання низької продуктивності батарей вже тоді визначило три основні фактори, якими керуються покупці електромобіля при прийнятті рішення сьогодні: час роботи та заряджання акумулятора, залежна від цього продуктивність електромобіля та його кінцева вартість.

«Наше дослідження дозволяє подивитися на поведінку споживача через кілька “лінз”. Найголовніша — споживчі звички. Висока вартість електромобіля не стимулюватиме покупку електромобіля, попри решту переваг. Споживачі віддають перевагу електромобілям із високим запасом ходу, найкоротшим часом зарядки, високою швидкістю, низькими викидами забруднюючих речовин і при цьому з найнижчою ціною», — додає Альберто Фераріс. 

Економісти зазначають, що зараз більшість досліджень присвячена позитивній стороні використання електромобілів. Через це електромобілі сьогодні здаються одним із головних екологічних рішень для майбутніх поколінь та збереження мобільності. Проте необхідний всебічний аналіз, куди входить й критична оцінка розв'язання проблеми забруднення природи.

Читайте також: Презентовано перший у світі електрокар на повітряній подушці: коштує $100 тисяч. ВІДЕО

«Активне впровадження електромобілів може призвести до неконтрольованого зростання попиту, за яким буде зростання цін на енергоносії. Також не варто забувати, що попри енергоефективність, батареї електромобілів можуть виробляти газ та інші забруднюючі речовини. Слід провести додаткові дослідження для вивчення кореляції "купівля електромобіля - турбота про екологію", щоб робити висновки щодо ефективності вирішення переходу з паливних машин на електричні», - пояснює Альберто Ферраріс.

Дослідники додають, що зараз ринок електромобілів найбільше розвинений у країнах Європейського Союзу, де перехід до «зеленого курсу» став одним із головних завдань для всіх сфер економіки та для молодих поколінь. Для країн, які тільки починають вивчати це питання з погляду виробництва та продажу електромобілів, у тому числі країн Сходу, дослідження споживчого портрета можуть бути корисними для розвитку цієї сфери. Крім того, враховуючи високу вартість кінцевого продукту, вчені рекомендують ініціювати партнерські процеси виробництва, розробити внутрішні стимули для приватних та корпоративних споживачів з огляду на аналіз світової практики.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини