MENU

Депресія може бути провісником інсульту

684 0

Депресія може бути провісником інсульту

Вчені показали, що депресивні симптоми можуть розвинутися як після інсульту, так й за й кілька років до нього. Крім того, сам інсульт значно посилює прояви депресії й цей ефект зберігається протягом декількох років.

Депресія - часта проблема людей, які перенесли інсульт. Цей стан називають постінсультною депресією. Згідно з новим дослідженням, проведеним міжнародною командою вчених, часом депресія, навпаки, передує інсульту. Дослідники виявили, що симптоми депресії часто з'являлися за деякий час до інсульту, після чого помітно посилювалися. Результати роботи опубліковані у журналі Neurology, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Виявлено антиоксиданти, які знижують ризик розвитку деменції

У вибірку увійшли 10797 осіб, середній вік яких склав 65 років. На момент початку спостережень ніхто з них в анамнезі не мав інсульту. Дослідження тривало 12 років, і за цей час 425 осіб із вибірки перенесли інсульт. Кожні два роки учасники проходили опитування, що оцінювало виразність у них депресивних симптомів, таких як знижений настрій, підвищена стомлюваність, порушення сну та інше.

За шість років до інсульту люди, які згодом перенесли його, і ті, хто не мав інсульту, в середньому набирали приблизно однакові бали в тестах на депресію. У середньому її симптоми мали 24% випробуваних. Однак приблизно за два роки до інсульту симптоми ставали значно вираженішими, ймовірність депресії становила вже 29%.

Крім того, після інсульту ризик піднявся до 34% у порівнянні з тими самими 24% у групі людей, які не перенесли інсульт. Симптоми депресії, що прогресували після інсульту, залишалися такими ж вираженими протягом наступних 10 років.

Читайте також: Як захистити серце у спеку: поради кардіологів

Посилені ознаки депресії перед інсультом в основному є незначними змінами, і не завжди їх можна виявити клінічно. Але навіть невелике посилення депресивних симптомів, особливо пов'язаних із настроєм та втомою, може бути сигналом про ризик інсульту.

У майбутньому вчені планують з'ясувати, чи можна використовувати депресивну симптоматику для прогнозування інсульту, і навіть зрозуміти, які механізми викликають депресивні симптоми за кілька років до інсульту. Дослідники також наголошують, що лікарям необхідно протягом тривалого періоду відстежувати симптоми депресії у людей, які перенесли інсульт.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини