У Греції розбився літак Ан-12 з небезпечним вантажем, загинули 8 українців: нові подробиці
У ніч на неділю, 17 липня на північному сході Греції на захід від аеропорту Кавали в громаді Пангеон розбився Військово-транспортний літак Ан-12.
Як повідомляє DW, з даних сервісу з відстеження переміщень літаків Flightradar24 від 16 липня випливає, що машина виконувала рейс MEM3032 з аеропорту "Костянтин Великий" поблизу Ніша в Сербії до столиці Йорданії - Амман, інформує UAINFO.org.
За даними ЗМІ, літак належав українській компанії "Меридіан". Повідомляється, що екіпаж до катастрофи встиг попередити про проблему з одним із двигунів, після чого диспетчери в Греції дозволили літаку приземлитися в аеропорту Салоніки чи повітряній гавані Кавали. Пілот вибрав останню, проте здійснити посадку не зміг.
Українська авіакомпанія "Меридіан" підтвердила катастрофу свого літака Ан-12 у Греції. Усі вісім загиблих членів екіпажу були громадянами України, повідомив DW генеральний директор "Меридіана" Денис Богданович. Інформацію про вантаж літака він не надав і пояснив, що "деталі уточнюються".
У компанії "Меридіан" причину катастрофи пов'язують із технічною несправністю в повітрі.
Читайте також: У Греції розбився український літак АН-12
Аварію також прокоментували у Міністерстві оборони Сербії. За інформацією відомства, український літак, що впав у Греції, віз до Бангладешу 11,5 тонн оборонної продукції з Сербії.
Міністерство закордонних справ України відреагувало на авіакатастрофу. Спікер відомства Олег Ніколенко заявив, що український транспортний літак перевозив небезпечний вантаж маршрутом Сербія-Йорданія-Бангладеш. Також він додав, що попередня причина аварії – відмова одного з двигунів.
"За дорученням міністра закордонних справ Дмитра Кулеби на базі консульства України в Салоніках створено оперативний штаб. На місце катастрофи вже прибули українські консули, які взаємодіють із рятувальниками та правоохоронцями Греції для з'ясування всіх обставин інциденту. Наразі тривають рятувальні роботи та пожежогасіння. "Гаряча лінія" МЗС України для родичів: +38 044 238 1588", – повідомив речник МЗС.
Міністр оборони Сербії Небойша Стефанович повідомив, що літак мав усі необхідні дозволи на перевезення оборонної продукції. За його словами, замовником було Міністерство оборони Бангладеш, українська компанія є лише власником літака, а вантажі, які перевозив літак, належать сербській компанії "Валір".
Читайте також: У Саратові в Росії розбилися два військові гелікоптери – росЗМІ
У коментарі виданню Blic він спростував фейки, які поширили про катастрофу російські пропагандисти, інформує Оbozrevatel.
За словами міністра, замовником оборонної продукції, яку віз Ан-12, було Міністерство оборони Бангладеш, Тоді як українська компанія є лише власницею літака, а вантажі на ньому належали сербській компанії "Валір".
Стефанович заявив, що повідомлення російських ЗМІ, нібито авіалайнер "займався контрабандою зброї" та прямував в Україну – неправда.
"Це вже не вперше. На початку червня у нас була "інформація", мовляв, в Україну везуть якусь зброю. А виявилося, що це рейс і товари, які йшли в Алжир із нашої спеціалізованої промисловості, і там були всі необхідні дозвільні документи. Ці постійні повідомлення, якими росіяни намагаються завдати шкоди репутації Сербії – щось абсолютно неправильне і зловмисне", – висловив обурення Стефанович.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки