MENU

The Economist: Допомога США для України розрахована до кінця вересня, далі все залежить від трьох факторів

1940 0

The Economist: Допомога США для України розрахована до кінця вересня, далі все залежить від трьох факторів

Президент Джо Байден пообіцяв підтримувати Україну «так довго, як тільки буде потрібно». Його адміністрація витратила 8 мільярдів доларів лише на військову допомогу. В травні Конгрес схвалив додатковий бюджет на 40 мільярдів доларів. Більше, ніж просив Байден і ніж більшість країн Європи щороку витрачають на оборону. Ці гроші призначені на допомогу Україні, а також на боротьбу з глобальними наслідками війни.

Але зважаючи на те, що бої тривають вже майже 6 місяців, а перспектива довгої війни стає все більш вірогідною, навіть найближчі соратники Байдена почали питати, чи не втомляться скоро США від цього тягаря, - пише The Economist, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Популярність американського президента ще нижча, ніж у його попередника Дональда Трампа на аналогічному етапі президентства. Інфляція зросла до найвищого рівня за чотири десятиліття. А республіканці готуються до великої перемоги на середньострокових виборах в листопаді, після яких вони можуть взяти під контроль Палату громад, а можливо і Сенат.

В статті для Delaware Online сенатор-демократ і близький союзник Байдена Кріс Кунс похвалив НАТО за демонстрацію єдності на саміті в Мадриді минулого місяця. Але він також зазначив, що стривожений «готовністю американського народу і обраних лідерів зберігати намічений курс на тлі того, що російське вторгнення затягнулося». Владімір Путін сказав The Economist, що чекає, коли «Захід втратить увагу». 

Читайте також: НАТО готове роками підтримувати Україну у війні з Росією

Допомога Україні була розрахована до кінця вересня. І в Конгресі мало хто вірить у те, що новий великий пакет буде ухвалений раніше, ніж пройдуть середньострокові вибори. Багато конгресменів припускають, що навіть після них виділити нову допомогу для України буде дуже важко.

«Це буде рух проти течії. Попередні аргументи вже не працюють, тому що війна докорінно змінилася. І ситуація вдома теж інша», - сказав виданню неназваний член Сенату від Республіканської партії.

Американці загалом підтримують допомогу Україні. Багато хто з них хоче, щоб уряд зробив ще більше, попри економічну ціну. Опитування YouGov, які були проведені в липні, свідчать, що 39% респондентів хочуть, щоб політика адміністрації Байдена була «жорсткіша». Більше половини хочуть збільшення допомоги у різних формах. Але якщо подивитися на американську поляризацію, то республіканці вже більше втомилися від російської війни проти України, ніж демократи. Кожен п’ятий республіканець вважає, що Байдену потрібно пом’якшити свою політику щодо війни. 43% не хочуть давати ще більше грошей Україні. Вони також менше демократів підтримують передачу зброї.

В Конгресі виданню назвали три фактори, які вплинуть на американську підтримку України. Перший з них - це склад Конгресу після виборів. Якщо республіканці візьмуть під контроль одну або обидві палати парламенту, буде мати значення, яка саме фракція партії візьме гору. Чи буде це старий партійний істеблішмент на чолі з Мітчем МакКоннеллом, який з кількома колегами їздив в Київ на зустріч з президентом Володимиром Зеленським? Чи будуть домінувати прихильники Трампа і його нативізму?

Трамп досі контролює значну частину партії. Він засудив схвалений пакет допомоги для України, сказавши: «Демократи відправляють ще 40 мільярдів доларів Україні, поки американські батьки не можуть прогодувати своїх дітей». Його прихильники активізуються у найближчі тижні, якщо він оголосить про намір балотуватися в президенти в 2024 році.

«Факт в тому, що якщо республіканці візьмуть під контроль Палату представників у 2022 році, підтримка України буде зупинена», - написав демократ Рубен Галлего в Twitter.

Читайте також: Сенатори США вимагають якнайшвидше передати Україні ще більше HIMARS

Він пояснив, що лідери Республіканської партії не зможуть завадити «трампістам» на зразок Марджорі Тейлор Грін і Метта Гетца «диктувати нашу політику щодо України». Гетц відповів демократу: «Рубен має рацію». У свою чергу, колишній чиновник Пентагону Ерік Еделман, який працював у адміністрації Джорджа Буша-молодшого, зауважив, що таке вихваляння республіканців - це «видавання бажаного за дійсне». Прихильники ізоляціонізму  досі меншість серед республіканців, які отримали місця в Конгресі. Однак, їхній табір може зрости після виборів. Якщо на них буде припадати більша частина республіканців у Палаті представників, де затверджуються бюджетні плани, Вашингтону стане важко допомагати Україні. Мало хто очікує, що лідер республіканців у Палаті представників Кевін МакКарті, який називав Зеленського «Вінстоном Черчиллем наших часів», буде чинити опір трампістам. Тож, за словами Еделмана, українська питання - це частина ширшої «битви за душу Республіканської партії».

Другий фактор - це готовність союзників допомагати Україні боротися з Росією.

«Що роблять наші європейські партнери? Це буквально перше питання, яке мені ставлять», - сказав Кунс, додавши, що для більшості американців Україна - це країна «на іншому кінці світу». У цей час Європа ближча до російської військової загрози. І вона також більш вразлива до загрози ескалації, втрати російських енергоносіїв і потоку біженців.

Але, напевне, найбільшу роль зіграє третій фактор - успіх України на полі битви. Якщо адміністрація Байдена зможе показати, що допомагає українській армії відвоювати територію, а не просто втягує Америку в ще одну «нескінченну війну», здобути підтримку буде легше. Але затяжний конфлікт здається надто вірогідним. Україна останнім часом успішно використовувала установки HIMARS, щоб знищувати польові командні центри і склади боєприпасів російської армії. Але ворог все ще має чисельну перевагу. Тож українська армія все ще в оборонній позиції.

Мета Байдена у цій війні теж нечітка. Його адміністрація більше не говорить про те, щоб допомогти Україні «перемогти». Натомість чиновинки все частіше говорять про необхідність подбати, щоб країна не програла. Вашингтон передає системи HIMARS пакетами по чотири одиниці. Тому що потрібен час, щоб українські військові навчилися ними керувати. Вже була проведена передача трьох таких пакетів. І ще один Вашингтон пообіцяв передати. Але головне занепокоєння Байдена очевидне: він хоче уникнути прямого конфлікту між НАТО і ядерною Росією. США змусили Україну пообіцяти, що HIMARS не будуть використані для ударів по російській території. Також американська сторона відмовилася постачати ракети ATACMS, здатні знищувати цілі на відстані до 300 кілометрів.

В очах деяких у цій війні неможливо перемогти. Вони хочуть, щоб Байден поспішив і знайшов спосіб укласти дипломатичну угоду. Але прихильники України: ліві і праві, - вважають, що президенту США потрібно поквапитися з перемогою, збільшивши військову допомогу для України і швидше погоджуючись на деякі ризики.

«Якщо в адміністрації думають, що глухий кут - це відповідь або якщо вони умисне заводять ситуацію в глухий кут, тоді вони програють на полі битви, а також програють у битві за громадську думку вдома», - сказав Еделман.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини