Польща звинуватила Німеччину в затримці з поповненням запасів переданої Україні зброї. Берлін почав шукати альтернативи домовленостям
В уряді Польщі звинуватили Німеччину у порушенні домовленостей щодо поповнення запасів переданого українській армії озброєння. Йдеться про передачу ЗСУ польських танків.
Як передає Spiegel, заступник міністра закордонних справ Польщі Шимон Шинковський зазначив, що країна почувається обдуреною і хоче розраховувати на допомогу інших партнерів по НАТО, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
"Обіцянки Німеччини надати танки в обмін виявилися обманними маневрами", – заявив польський дипломат.
Йдеться про так званий круговий обмін – на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні Берлін замість постачання великої кількості західної техніки запропонував схему, за якої інші країни передають Києву власні запаси радянської техніки в обмін на більш сучасну німецьку.
Читайте також: WSJ: Захід повинен забезпечити Україну нербхідною зброєю, навіть якщо це ослабить його власну армію
У відповідь на критику Варшави голова оборонного відомства Німеччини Крістін Ламбрехт заявила, що сподівається на позитивне вирішення ситуації. Міністерка зазначила, що "глибоко поважає" Польщу за її якнайшвидше надання Україні радянських танків Т-72. За словами Ламбрехт, ведуться переговори з виробниками.
"Іноді речі просто не відбуваються настільки швидко, як би цього хотіла одна чи інша сторона. Ми обговорюємо це питання з виробниками, щоб вони наскільки можна збільшити виробництво", – зазначила глава Міноборони Німеччини.
За даними видання, Берлін має у своєму розпорядженні 212 готових танків Leopard 2, ще 99 перебувають на ремонті або модернізації.
Своєю чергою міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок заявила, що Німеччина не відкидає провалу так званих кругових поставок танків Україні, про які домовилися з Польщею, та хоче зайнятися пошуками альтернатив.
Читайте також: Інсайд з Бундестагу. Німеччина насправді може дати Україні сотні бронетранспортерів і танки – експосол Мельник
"Якщо цей шлях був неправильним, то ми повинні обміркувати ситуацію і подивитися, як ми можемо активно сприяти іншим чином", - сказала міністр і додала, що в ситуації війни не відразу зрозуміло, який шлях є ідеальним. Бербок зазначила, що обмін технікою ініціювали, "оскільки на той час він здавався найкращим і найоперативнішим засобом", але тепер німецькому уряду доводиться розбиратися, чому такий обмін "очевидно, не відбувається", і чи має Німеччина надати іншу підтримку в таких умовах.
При цьому звинувачення у порушенні обіцянок, висунуті польським урядом, вона відкинула.
"У подібній ситуації ніхто не обманюватиме своїх європейських сусідів. Із самого початку було ясно, що ми не зможемо замінити всі танки за одну ніч", - наголосила вона. За її словами,
Німеччина не може поставити нові бронетранспортери, яких Бундесвер не має, але може доставити негайно інші види техніки.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки