MENU

Шольц опинився під тиском через затягування поставок зброї Україні, але продовжує "маневри" – Die Welt

831 0

Шольц опинився під тиском через затягування поставок зброї Україні, але продовжує "маневри" – Die Welt

Відразу після початку війни німецька збройова промисловість заявила, що може надати Києву велику кількість важкого озброєння. Однак Федеральний канцлер Олаф Шольц, незважаючи на тиск усередині своєї країни та з боку інших держав, завжди відмовлявся надати більше, вигадуючи нові аргументи.

Як пише Die Welt, міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт ще в перші дні війни в Україні попросила збройові компанії країни надати звіти про те, яку зброю вони могли б швидко поставити Україні, повідомляє Обозреватель, інформує UAINFO.org.   

Пропозиції надійшли оперативно – було як легке, так і важке озброєння, зокрема танки Marder і Leopard, необхідні Україні. Однак у списку озброєння, спрямованому Києву, важку зброю було знято.

Коли українська сторона вирішила купити ці танки самостійно, німецький канцлер також не дав ліцензію на експорт зброї.

Читайте також: Шольц скоротив військову допомогу України, попри обіцянки – Welt

Після цього Шольц опинився під тиском США, які вимагали посилити підтримку України. Він швидко підготував цілий бастіон аргументів, які представив публічно 19 квітня, але всі вони виявилися відмовками.

Канцлер стверджував, що про пряме постачання танків і гаубиць із запасів бундесверу не могло бути й мови, оскільки це поставило б під загрозу безпеку Німеччини та зони НАТО, хоча міністр збройних сил Великобританії Джеймс Хіпі в інтерв'ю газеті WELT заперечував наявність ризику.

Також Шольц стверджував, що не можна було постачати танки, тому що Україна не вміла з ними поводитися, хоча США розвіяли побоювання, заявивши, що готові навчити наших військовослужбовців.

Незважаючи на всі переконання та тиск, німецький канцлер продовжує дотримуватись свого курсу. Перші три з обіцяних 30 зенітних танків Gepard прибули в Україну лише через 3 місяці повномасштабного російського вторгнення.

Щоб і надалі уникати прямих поставок танків, ще у квітні Шольц запропонував альтернативу: кільцевий обмін. Держави Східної Європи мають поставити Україні старі радянські танки, а Берлін замінить їх на сучасну німецьку техніку. Однак досі жоден німецький танк не прибув до східноєвропейських партнерів.

Читайте також: Німеччина не скасує санкції проти РФ, якщо війна в Україні завершиться на умовах Росії, – Шольц

Водночас масштаби відмови Німеччини зростають. З початку липня Шольц також не схвалив постачання Україні суто оборонної зброї та фінансової підтримки з боку уряду Німеччини для покупки за 1,5 мільярда євро. Шольц досі заперечував наявність у країні і того, й іншого. Так, вартість зброї, яку канцлер утримує від України, становить 3,5 мільярда євро.

"Те, що робить уряд Німеччини щодо України, можна охарактеризувати лише як ненадання допомоги. Я дійшов висновку, що канцлеру не вистачає політичної волі, щоб серйозно допомогти Україні", – розповів виданню заступник голови комітету із закордонних справ у Бундестазі Томас Ерндль.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини