MENU

Вакансії в Польщі чекають на українців

910 0

Польський ринок праці готовий запропонувати роботу 500 тисячам осіб, а за декілька місяців – навіть 700 тисячам. Біженці, котрі прибувають до Польщі після 24 лютого, можуть отримати консультацію, знайти відповідну роботу і навіть перекваліфікуватись. Детально про роботу, яку зараз пропонують українцям в Польщі, читайте у цій статті.

Що пропонує ринок праці Польщі біженцям з України?

Більшість тимчасових переселенців, що були змушені полишити свій дім в Україні, обирають Польщу. У багатьох із них в цій країні є родичі або друзі, а польські законодавці ухвалили Закон про допомогу біженцям, який значною мірою спростив правила в’їзду, проживання і працевлаштування. Кінцеве число біженців важко оцінити, оскільки воно прямо залежить від подій в Україні. Проте вже сьогодні, як стверджують польські експерти, Польща має приблизно 500 тис. робочих місць. Вакансії протягом найближчого часу будуть орієнтовані на жінок – на порталі https://www.aplikuj.pl/ вже з’являються такі пропозиції. Важливим показником для польського бізнесу буде становище українців: чи вони самі, чи з сім’ями та дітьми, чи планують винаймати житло найближчим часом. Допомогу українцям надають численні компанії, пропонуючи знижки на свою продукцію, безоплатну допомогу, житло. Крім цього, підприємства вбачають у біженцях можливість закрити дефіцит кадрів, тож охоче інвестують в мовні курси, докваліфікацію тощо.

Які пільги та умови для пошуку роботи підготувала влада?

Ухвалений 12 березня Закон про допомогу біженцям передбачає, що єдиною необхідною підставою для працевлаштування біженців є законність їхнього перебування в Польщі, тобто дозвіл на тимчасове перебування. Дозвіл на роботу, як це було раніше, не вимагається – громадяни України отримують його автоматично. Тим, хто не виїжджає до інших країн, дозволено перебувати в Польщі протягом 18 місяців з можливістю продовжити цей термін ще на 18 місяців (якщо небезпека в Україні залишатиметься). Також біженці можуть отримати номер PESEL (реєстр населення) та електронний довірений профіль, що відкриває доступ до соціальних програм, банківської системи та іншого. Все, що вимагається від роботодавця, це повідомити Службу зайнятості особисто або через систему praca.gov.pl про найм біженця на роботу протягом семи днів. Як і зазвичай, застосовується оподаткування та сплачуються внески на страхування (якщо воно передбачене договором). Про соціальні пільги для біженців з України читайте на https://www.aplikuj.pl/porady-dla-pracownikow/2646/praca-dla-ukraincow-rynek-pracy-dla-uchodzcow-z-ukrainy.

Вакансії в Польщі вже чекають на українців

Де найшвидше знайти роботу біженцям?

Згідно з оцінками ринку праці, найбільше робочих місць можуть надати галузі торгівлі, готельно-ресторанного бізнесу та громадського харчування. Lidl, одна з провідних мереж продуктових магазинів, має роботу для всіх охочих і вже додає оголошення українською мовою. Серед інших важливих кроків компанії – безоплатні уроки польської мови, незмінні ставки по оплаті праці в магазинах і на складах. Мережа Lidl об’єднує понад 800 магазинів по всій Польщі. Ще одна мережа – Żabka – пропонує робочі місця не лише у фірмових магазинах, а й партнерських локаціях з франчайзингу, загальна кількість яких становить понад 8000. Для біженців з України відкриті також логістичні центри мережі з вакансіями для водіїв, операторів автонавантажувачів та інших спеціалістів.

Ще один варіант для швидкого працевлаштування – це готельно-ресторанний бізнес і сфера громадського харчування. Мережа готелів Arche, наприклад, вже готує понад 1000 робочих місць з орієнтацією на жінок. Це саме стосується й готелів «Dobry Hotel», що приймають громадян України на позиції косметологів, кухарів, прибиральників, адміністраторів рецепції чи готелю. 

Яких спеціалістів шукають в Польщі?

Понад 1,5 тис. вакансій чекають на українських лікарів та медичний персонал різних ланок. Найбільші мережі лікарських закладів, подібно до компаній з інших галузей, готові співпрацювати з українцями, навчаючи їх мови, допомагаючи з житлом та іншими потребами. Важливі умови такого працевлаштування – це повідомити Міністерство охорони здоров’я щодо прийому на роботу біженця, нострифікувати (отримати визнання) диплому, ввести працівника-іноземця у справу і підтримувати його на початковому етапі. В таких компаніях можуть знайти роботу охочі працювати на посадах адміністратора, психолога, IT-фахівця, працівника call-центру.

Варто також відзначити попит на спеціалістів з маркетингу в Інтернеті. Так, наприклад, у Товаристві маркетингових комунікацій невдовзі після 24 лютого заявили, що допомагатимуть біженцям з України у пошуку вакансій серед польських та іноземних агентств-партнерів SAR. Саме ж товариство наразі має декілька сотень опцій віддаленої та стаціонарної роботи. Це пропозиції з широкої сфери маркетингу, а також суміжних з нею сфер дизайну, медіа, електронної комерції, програмування, SEM/SEO, PR та інших. Знання мов буде перевагою, але не є обов’язковою вимогою.

Найближчим часом в Польщі зберігатиметься попит на інженерів, оскільки триває процес роботизації та автоматизації. Інженери проєктів, спеціалісти з якості, технічні працівники, розробники та інженери-технологи найімовірніше зможуть знайти роботу в Польщі.

Безумовно, не всі вакансії зосереджені навколо великих компаній. Локальні роботодавці зі свого боку заявляють про те, що можуть прийняти на роботу від кількох до декількох сотень українців. Ознайомитись з актуальними пропозиціями можна на порталі Aplikuj.pl.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини