Українці попросили Зеленського підняти зарплати військовим за рахунок надбавок нардепів: петиція вже набрала 25 тис. голосів
Електронна петиція щодо підвищення заробітної плати військовослужбовцям за рахунок скасування та зняття усіх надбавок народним депутатам набрала 25 тисяч голосів. Тепер цю пропозицію має розглянути президент Володимир Зеленський.
Про це свідчать дані на сайті глави держави, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
Автор документа Ігор Осипенко пропонує підняти зарплату військовим ЗСУ з 30 тисяч гривень до 50 тисяч, а також зі 100 тисяч до 150 тисяч гривень.
При цьому петиція передбачає скасування надбавки депутатам Верховної Ради:
– за інтенсивність праці у розмірі до 100 відсотків посадового окладу;
– премію відповідно до їхнього особистого внеску в загальні результати роботи;
– матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячну заробітну плату.
Читайте також: Мобілізованим більше не платять на колишній роботі: нардеп пояснив, чому скасували збереження зарплати
Зазначимо, збір підписів активізувався після того, як 19 липня нардепи підняли собі зарплати 308 голосами "за". ЗМІ звернули увагу, що виплати та надбавки народним обранцям передбачені за рахунок коштів міжнародної допомоги, яку Україна отримує від західних партнерів.
Вже 20 липня спікер парламенту Руслан Стефанчук підписав документ. Згодом Апарат Верховної Ради оприлюднив заяву, в якій запевнив, що додаткові кошти на оплату праці депутатів не виділялися ні з Держбюджету, ні з допомоги міжнародних партнерів.
Читайте також: Депутати, правоохоронці та держпосадовці. НАЗК передало до СБУ дані про 1500 ймовірних зрадників України
"Фактично ухваленою 19 липня постановою "Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України" встановлено порядок використання перерозподілених коштів. Виконання цієї постанови не вимагатиме додаткових фінансових та матеріальних витрат за рахунок Державного бюджету", – йдеться у повідомленні на сайті ВР від 23 липня.
Щодо цифр, то ухвалою передбачено, що оклад народного депутата збільшиться до довоєнного рівня: з 28 810 гривень до 49 620 гривень. Причому це без урахування доплат та додаткових витрат.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки