MENU

Це дуже небезпечно. Психологи пояснили, чому не варто намагатися визначити дату закінчення війни

464 0

Це дуже небезпечно. Психологи пояснили, чому не варто намагатися визначити дату закінчення війни

У стресових умовах, в яких опинилися українці після нападу Російської Федерації, однією з розрад стали спроби визначити дату закінчення повномасштабної війни. В гонитві за добрими новинами постраждалі від агресії Росії звертаються до нумерологів, військових експертів, екстрасенсів та інших "професіоналів", які можуть потішити їх. Проте психологи вкрай не рекомендують вірити в "точні дати" та намагатися намітити кінець бойових дій.

За їхніми словами, окрім розчарування, такі дії можуть нести в собі загрозу для організму. Журналісти "Української правди" поспілкувалися з експертами і передали їхні слова, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org 

"Люди, які відчувають підвищений рівень тривоги, можуть звертатися до нездорових стратегій її подолання. Одна з них – запланувати перемогу на конкретний день. Таким чином людина вносить ясність у вкрай незрозумілу ситуацію і отримує тимчасову умовну визначеність при негативних наслідках в майбутньому", – пояснив причину поведінки українців когнітивно-поведінковий терапевт Руслан Буяновський.

Читайте також: Психологиня Наталія Холоденко пояснила, чому російські матері бездушні до власних дітей

Медик звернувся до слів австрійського психіатра Віктора Франкла, в'язня нацистських концтаборів, який в книзі "Людина у пошуках справжнього сенсу" писав, що помічав підвищений рівень смертності після Нового року або Різдва.

Причиною цього стало те, що після усвідомлення краху своїх сподівань, людина відчуває сильний стрес, дисфорію, депресію, а її імунітет різко знижується.

Психологиня Валерія Кваша доповнила, що нереалізовані очікування несуть в собі проблеми для психіки: розчарування, злість, сум, тривогу, відчуття безсилля, втрату контролю над життям та сенсу існування.

Руслан Буяновський порадив українцям прийняти реальність, щоб бути якомога ефективнішим для своєї країни та допомогти власному організму не надірватися в умовах стресу. Також для контролю над емоціями корисно визначити конкретний план дій на випадок небезпеки.

Читайте також: Андрій Жельветро: Хочете знати головний секрет мінімізації психологічних травм під час війни?

"Слідкуйте за тим, щоб не продукувати деструктивні думки.  Запитуйте у себе: "Чи реалістично, що в мій будинок прилетить снаряд?" І якщо, наприклад, у Бахмуті це – повсякденність, то у Києві наразі малоймовірно. Тому й рішення треба ухвалювати залежно від ситуації", – пояснив експерт.

За його словами, прийняття – це не зневіра, а контроль над подіями, над якими українці мають вплив.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини