MENU

Андрій Жельветро: Хочете знати головний секрет мінімізації психологічних травм під час війни?

1302 0

https://uainfo.org/

"Ось, подумайте: чому одні люди при однакових подіях, наприклад, вибухах, втрачають відчуття землі під ногами та надовго стають наляканими, а інші продовжують нормально жити та працювати?", - про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише психолог Андрій Жельветро, інформує UAINFO.org.

"Чому люди, які (дякувати богу) не бачили смерть та руйнування наживо, все ж впадають в депресію та п'ють пігулки і не бачать свого майбутнього, а інші навіть під обстрілами продовжують пити свою смачну каву?

Та в мене самого були моменти, коли я вечеряв і дивився YouTube, а над дахом будинку вибухали ракети (ппо) так, що здригався весь дім. А я? - продовжував їсти, навіть не повівши бровою.

Я бував в ДТП, ховав друзів, загиблих на війні, розгрібав уламки житла, як психолог проконсультував сотні людей, постраждалих через цю війну, припинив спілкування з родичами на росії. Невідомо, що ще чекатиме попереду.

Читайте також: Психолог пояснила, як концентруватись на роботі під час війни

Але, мені чітко відомо одне правило, яке не гарантує, що з вами не трапиться біда, але гарантує, що ви з нею впораєтеся.

Запам'ятайте, що зараз, під час війни, будь-які психологічні розлади починаються в той момент, коли ми втрачаємо контроль над своєю... Увагою

Щось вибухнуло - де ваша увага? Чи можете ви її втримати та повернутися до справи, якою займалися ще секунду тому?

Щось погане прочитали в новинах - що з вашою увагою? Ви вже розлючені та малюєте в своїй уяві ще гірші сценарії, чи ви здатні переключитися та пограти з дітьми?

Від того, як швидко ви зможете повертати собі контроль над своєю увагою, залежатиме, як сильно та чи інша подія вплине на вашу психіку.

Читайте також: Буде, але не в усіх. Міфи та правда про ПТСР

Саме тому від психологів ви можете чути поради, що після пережитого стресу, треба займатися простими, монотонними справами: прибирати в домі, розставляти книжки за кольором чи розміром тощо. Чому? Бо це переключає увагу та повертає контроль над нею.

Найвищий пілотаж - це зберегти увагу та контроль над собою в момент самого стресу, яким би сильним він не був: сирени, постріли, вибухи, смерть поблизу вас тощо. Тому ми радимо в такі моменти контролювати дихання, бо це повертає увагу до вас.

Ось вам проста вправа для тренування уваги: кожного ранку згадуйте події минулого дня, що там було? Просто фактами, без зайвих емоцій. Тренуйте увагу - і ви збережете психіку", - завершує психолог.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини