MENU

Вчені знайшли в Гренландії рибу, в жилах якої тече антифриз, що світиться. ФОТО

1134 0

Риба світиться у темряві і живе у дуже холодних умовах John Sparks and David Gruber

Вчені пробурили айсберг біля берегів Гренландії і знайшли під ним рибу, в жилах якої тече зелений антифриз, що світиться. Дослідження вчених показало, що молодняк строкатої риби-равлика (Liparis gibbus) містить «найвищі рівні експресії» антифризних білків, які коли-небудь фіксувалися, повідомляє Live Science.

Подібно до того, як антифриз допомагає регулювати температуру двигуна машини в екстремальних умовах, деякі види розвинули схожий захист. Особливо це стосується тих, що живуть у холодних умовах, схожих на крижані води Гренландії, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

«Білки-антифризи прилипають до поверхні найдрібніших кристалів льоду і сповільнюють або запобігають їхньому перетворенню на більші та небезпечніші кристали. Риби як з Північного, так і з Південного полюса незалежно виробили ці білки», — заявив один із авторів дослідження Девід Грубер.

Білки-антифризи були вперше виявлені у деяких антарктичних риб ще 50 років тому. На відміну від деяких холоднокровних видів рептилій та комах, риби не можуть вижити, якщо їх тілесні рідини замерзають. Це може призвести до утворення крупинок льоду в їхніх клітинах і, по суті, перетворити рибу на морозиво.

Читайте також: Та ну вас усіх. Одна з перших риб, що еволюціонувала для життя на суші, повернулася у воду

Вчені відзначають, що те, що подібні білки незалежно розвинулися у неспоріднених риб, свідчить про те, наскільки вони важливі для виживання цих істот.

Крихітну істоту, схожу на пуголовка, вчені знайшли у 2019 році, коли досліджували різноманітність мешканців вод біля айсбергів, що зібралися біля узбережжя Гренландії. Виявлення зеленої і червоної риби-равлика, що світиться, здивувало вчених.

«Равлик був одним із небагатьох видів риб, що живуть серед айсбергів, в ущелинах. Дивно, що така крихітна рибка могла жити у такому надзвичайно холодному середовищі, не замерзаючи», - сказав Грубер.

Арктичні риби також рідко проявляються біофлуоресценцію, тобто здатність перетворювати синє світло на зелене, червоне або жовте світло, оскільки на полюсах бувають тривалі періоди темряви, особливо взимку. Зазвичай ця здатність зустрічається у риб, які мешкають у тепліших водах. Це перший відомий випадок, коли арктичні риби виявляють таку здатність.

Читайте також: Вухо людини розвинулося з риб'ячих зябер: вчені знайшли перший анатомічний доказ 

Дослідники додатково вивчили біофлуоресцентні властивості риби-равлика та виявили «два різні типи сімейства генів, що кодують білки-антифризи». Ця адаптація допомагає цим істотам уникнути перетворення на заморожені «рибні палички».

Високі рівні виробництва антифризу допомагають рибі адаптуватися до мінусових температур довкілля. Але ця здатність порушує також питання про те, як ці риби зможуть вижити в теплішому океані, температура якого зростає через глобальне потепління.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ZN.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини