Секрети довголіття: який раціон скорочує життя
З довголіттям пов'язують безліч факторів, серед яких модні дієти та регулярні фізичні вправи. Однак простої зміни в харчуванні може бути цілком достатньо для продовження життя та покращення його якості. Потрібно вживати менше обробленої їжі.
Як пише портал Eat This, Not That, найпростіший спосіб визначити якість продукту – це подивитися на його склад. Якщо в списку багато інгредієнтів, швидше за все це оброблена їжа. Наприклад, такими будуть вважатися м'ясні делікатеси, які містять консерванти та ароматизатори, інформує UAINFO.org.
Також серед поширених оброблених продуктів – солодкі газовані напої (дієтичні та звичайні), кавові напої у пляшках, енергетики та ароматизоване молоко. Чим більше інгредієнтів вказано на упаковці, тим більша ймовірність того, що продукт був оброблений.
Читайте також: Секрети довголіття: сім звичок, які вбережуть від інсульту
Швидше за все, така категорія їжі міститиме компоненти, які здатні негативно вплинути на здоров'я. Це цукор, хімічні інгредієнти, консерванти, підсилювачі смаку, харчові барвники та добавки. У невеликій кількості вони не зашкодять, але коли таких продуктів багато, це починає позначатися на якості життя. Тим більше під час обробки часто губляться багато цінних речовин.
У оброблених продуктах може бути мало поживних речовин. Натомість вони містять безліч добавок, включаючи цукор, крохмаль, білкові ізоляти, ароматизатори, барвники, емульгатори. Вони також часто дешеві у виробництві, зручні для споживачів та можуть довго зберігатись.
Читайте також: Як дожити до 100 років: названо головні звички довгожителів
На Європейській та Міжнародній конференції з ожиріння було представлено дослідження за підсумками аналізу раціону 886 осіб та довжини тіломір – кінцевих ділянок хромосом, які захищають їх від деградації. З'ясувалося, що ультраоброблені продукти пришвидшують старіння клітин. Результати дослідження були опубліковані в Американському журналі клінічного харчування.
Експерти вважають, що найкраще вибирати продукти, максимально наближені до їхнього первісного стану. Наприклад, свіжі та заморожені фрукти та овочі, цілісні зерна, горіхи та м'ясо. Вживання більшої кількості продуктів у їхньому природному стані сприяє більш високому споживанню поживних речовин, таких як вітаміни, мінерали та клітковина, та більш низькому споживанню сумнівних інгредієнтів. Так, тарілку пластівців на сніданок можна замінити вівсянкою, а макарони на вечерю гарбузом.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки