MENU

WP: Україна витримала пів року, але це ще навіть не половина шляху до перемоги

1340 0

WP: Україна витримала пів року, але це ще навіть не половина шляху до перемоги

31 рік тому 24 серпня Україна проголосила незалежність від СРСР, який розпадався. Щоб виконати свою роль у святкуванні українського Дня Незалежності, президент США Джо Байден оголосив, що США відправить зброю і матеріали на майже 3 мільярди доларів, щоб допомогти країні захистити себе.

Ці гроші - частина програми допомоги на 40 мільярдів доларів, які Конгрес схвалив у травні, і досі найбільший пакет підтримки від Вашингтона. Однак, цього року 24 серпня виповнилося також шість місяців відколи Росія вирішила вторгнутися в Україну, створивши проблеми для всього світу заради мрій Владіміра Путіна про знищення української демократії і відновлення російської влади всупереч усім правилам міжнародного закону, - пише Washington Post в редакційній статті, повідомляє ZN.UA, інформує UAINFO.org.

Той факт, що Україна витримала так довго, захистивши більшу частину своєї території і перекресливши очікування швидкої перемоги російської армії, - це заслуга, в першу чергу, самих українців. Однак, цього б не сталося без підтримки їхніх іноземних друзів, серед яких не лише президент Байден, а й двопартійна коаліція в Конгресі. 

Початок війни дійшов до кінця. Але невідомо, що буде далі. Україна оголосила про намір піти в контрнаступ з метою повернути контроль над Херсоном. Вона досягла певного успіху в цьому, провівши успішні атаки за допомогою безпілотників і диверсій в Криму далеко за російською лінією фронту. Це ще раз довело ефективність американської зброї, зокрема артилерійських систем HIMARS. Всі ці результати стали аргументом для тих, хто закликає відкинути страх перед можливістю спровокувати Росію і збільшити поставки американської зброї для України.

Читайте також: Пентагон: питання винищувачів для України обговорюється, але на передачу підуть роки

Однак, Росія все ще контролює 20% української території. І в Києва, схоже, немає достатньої кількості військ, щоб змінити це. Попри тиск санкцій, Москва змогла зберегти нормальні економічні умови, частково завдяки продажу зерна і енергоносіїв, які приносять щомісяця мільярди доларів. Режим Путіна ще не страждає від внутрішнього розколу. Так само великі людські втрати на війні не змусили росіян виступати проти війни. Поки що вражає міцність хватки російського режиму, яка посилюється систематичними репресіями. Одним з останніх прикладів став арешт колишнього мера Єкатеринбургу Євгєнія Ройзмана, який назвав російську агресію «вторгненням», а не «спецоперацією», як того вимагає Кремль.

Ще зарано говорити, що війна зайшла в глухий кут. Однак, найкращі шанси провести успішний контрнаступ з’являться в України через місяці, а не дні чи тижні. Це стане можливо лише тоді, коли українська армія отримає додаткові добре навчені сили і техніку. Це означає, що Заходу варто підлаштувати свої зусилля під ці плани.

Читайте також: Юрій Бутусов: Які види нового озброєння отримає Україна від Німеччини та США?

Європа зберегла солідарність попри економічний біль, пов’язаний зі скороченням залежності від російських енергоносіїв. Однак, Франція і Німеччина сильно відстають від США, Великої Британії, Польщі і навіть Норвегії у полі надання допомоги Україні, зважаючи на розміри їхніх економік. Якщо у західного альянсу на чолі з США і є слабке місце, то це його здатність «розподіляти тягар». Щоб в України були шанси на успіх, союзники повинні вирішити цю хронічну проблему раз і назавжди.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини