MENU

Підготовка до школи: як захистити телефон дитини від онлайн-загроз

368 0

Через свою допитливість та недостатню обізнаність діти є однією із найлегших цілей для зловмисників. Використовуючи методи психологічної маніпуляції, кіберзлочинці можуть обманом змусити дитину відкрити небезпечне посилання або вкладення, передати конфіденційні дані або надати різні дозволи шкідливим програмам, пише УНІАН, інформує UAINFO.org.

Не знаючи про кіберзагрози в інтернеті, діти можуть ненавмисно наражати і своїх близьких на небезпеку, наприклад, завантажити шкідливу програму, яка викрадає дані банківської картки та іншу конфіденційну інформацію. Щоб запобігти цьому, спеціалісти ESET підготували рекомендації для захисту телефона дитини та даних на ньому під час використання інтернету.

Які правила допоможуть захистити дитину від онлайн-шахраїв?

Довірливість робить дітей привабливою ціллю для аферистів, які хочуть обманом викрасти гроші або особисті дані. Для цього зловмисники використовують різні шахрайські схеми – від поширення підробленої реклами дорогих речей за низькими цінами та фальшивих інтернет-магазинів популярних брендів до фейкових акаунтів у соцмережах. Щоб дитина не потрапила у пастку шахраїв, батьки мають навчити її правилам безпеки в інтернеті.

1. Не поспішати та думати, перш ніж натискати на посилання у соцмережах, оскільки багато з них можуть бути оманливими та перенаправляти на шкідливі вебсайти.

2. Звертати увагу на велику кількість граматичних помилок у повідомленні, що є однією із ознак шахраїв. 

3. Уникати поширення особистої інформації в соцмережах та в будь-якому разі не надсилати її незнайомцям.

4. Остерігатися занадто привабливих пропозицій, наприклад, купівлі пари модних брендових кросівок за дуже низькою ціною, та перевіряти надійність постачальника.

5. Бути обачними зі спробами нових знайомих в соцмережах виманити особисті фото, оскільки їх потім можуть використати для подальшого шантажування. У разі виникнення підозр варто зробити швидкий пошук фото незнайомця в інтернеті для визначення, чи не видає людина себе за когось іншого.

Читайте також: Чи справді телефон "підслуховує" наші розмови, чи безпечно проходити онлайн-тести – 10 порад експерта з кібербезпеки 

Щоб контролювати час використання конкретних програм, а також обмежувати доступ до неприйнятного контенту, слід використовувати програму для батьківського контролю. Варто зазначити, що тільки до 30 вересня 2022 року ви можете безкоштовно отримати рішення ESET Parental Control та використовувати його протягом 6 місяців.

Як захистити телефон дитини від шкідливих програм?

Смартфони та планшети часто є сховищем для шкідливих програм, які маскуються за корисними та цікавими додатками, іноді навіть в офіційному магазині Android. Розпізнати небезпечні програми та захистити телефон дитини від них допоможуть наступні рекомендації.

  • Нагадуйте дитині про своєчасне оновлення операційної системи, всіх програм на пристрої, а також браузера. Це є важливим заходом для запобігання інфікуванню загрозами, які використовують невиправлені уразливості.
  • Привчіть дитину використовувати виключно офіційні сайти або магазини додатків для завантаження нових програм. Це зменшить ймовірність випадкового завантаження небезпечних або небажаних додатків разом із потрібною програмою.
  • Після завантаження кожної програми на смартфон навчіть дитину контролювати дозволи та вимикати непотрібні для роботи програми, часто це доступ до контактних даних, мікрофона чи камери.
  • Розкажіть про необхідність створення надійного пароля для захисту телефона дитини, щоб запобігти несанкціонованому доступу випадкових людей до пристрою, а також використання складних комбінацій до всіх облікових записів для уникнення їх зламу.
  • Ознайомте дитину з ризиками під час підключення до публічних Wi-Fi та порадьте їй уникати використання таких мереж.

Щоб забезпечити надійний захист телефона дитини від різних онлайн-загроз, зокрема шкідливих додатків, небезпечних посилань та фішингових сайтів, завантажте надійне рішення з безпеки, яке також має функцію Антикрадій для пошуку втраченого пристрою.

Читайте також: Україна опинилася в лідерах за кількістю шкідливих Android-застосунків – експерти

Незважаючи на те, що мобільні пристрої допомагають підтримувати зв’язок з близькими, відстежувати шкільні завдання та навіть відвідувати онлайн-уроки, вони також є інструментом у схемах зловмисників. Тому саме захист телефона дитини та навчання основних правил кібербезпеки в інтернеті є важливими для юних користувачів сьогодні.  

ESET – експерт у сфері захисту від кіберзлочинності та цифрових загроз, міжнародний розробник рішень з ІТ-безпеки, провідний постачальник у галузі створення технологій виявлення загроз. Заснована у 1992 році, компанія ESET сьогодні має розширену партнерську мережу й представництва в більш ніж 180 країнах світу. Головний офіс компанії знаходиться у Братиславі, Словаччина.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини