Ердоган використовує всі "козирі": Туреччина може стати головним "переможцем" у війні РФ проти України – Daily Mail
Міжнародне положення Туреччини цілком може зміцнитись завдяки російсько-українській війні. Зокрема, Анкара вже довела свій статус впливового регіонального посередника, беручи участь у так званій зерновій угоді.
Таку думку у статті для Daily Mail висловив Ербіль Гунасті, експерт із геополітичних питань, а також кінопродюсер. Він вважає, що Туреччина може виявитися "найзначнішим переможцем" конфлікту, пише Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Доказом цього можна вважати те, що турецькі представники стали посередниками, які уклали угоду з Кремлем, що дає змогу експортувати мільйони тонн українського зерна. Ця угода має велику вагу, тому що запобігла великій глобальній продовольчій кризі.
За словами Гунасті, Туреччина розташована на вирішальному геополітичному перехресті.
Читайте також: Джемілєв пояснив, чому Туреччина не вводить санкції проти РФ
"Одна нога в Європі, інша в Азії. Вона контролює Босфор, ворота в Чорне море, вона розташована по обидва боки від нафто- і газопроводів з Центральної Азії, які ще можуть виявитися рятівниками Європи в зиму без російського газу", – написав експерт.
Зокрема, Анкара – це великий експортер продуктів харчування, член НАТО і, хоча вона і знаходиться за межами Європейського Союзу, частина Митного союзу ЄС.
"Є і людський козир. Туреччина є воротами до Європи для десятків мільйонів мігрантів, які хочуть залишити свої будинки в Африці та на Індійському субконтиненті та спробувати щастя в Європі", – сказано у статті.
Востаннє, коли Анкара "відкрила шлюзи" у 2015 році, це викликало політичний хаос по всій Європі, викликавши чутки про те, що криза з біженцями може покласти край самому ЄС. В результаті угоди Євросоюз заплатив Туреччині мільярди євро, щоб вона закрила свої кордони й зупинила потік мігрантів до Європи.
"Президент Реджеп Тайіп Ердоган продемонстрував, що він жорсткий фахівець із укладання угод, який буде прагнути зберегти традиційну роль своєї країни в просуванні інтересів Туреччини, зберігаючи при цьому як Москву, так і західний світ якщо не задоволеними, то неохоче задоволеними", – зазначив експерт.
Читайте також: Політолог назвав політика, який вже ставить на місце главу Кремля
Таким чином Туреччина із задоволенням постачає свої безпілотники Bayraktar Збройним силам України і відмовляється пускати російські військові кораблі через Босфор, але водночас Ердоган зустрічається з диктатором Володимиром Путіним у Сочі.
Безперечно, найбільш значущою темою закулісних переговорів будуть нафта й газ – життєво важливе питання, яке також принесе Ердогану "момент максимального впливу на Європейський Союз" у майбутні зимові місяці.
Турецький лідер, як вважає Гунасті, напевне сприйме енергетичну нестачу цієї зими на фоні російсько-української війни як унікальну можливість перекроїти усталену геополітичну карту світу, щоб зробити Туреччину ключовою частиною нового порядку.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки