Що може змусити російську молодь протестувати — думка політолога
Російський диктатор Володимир Путін виступає перед школярами у Калінінграді, 1 вересня (Фото:Sputnik/Alexey Maishev/Pool via REUTERS)
Російський політичний експерт та соціолог Ігор Ейдман в інтерв'ю Радіо НВ розповів, що може змусити протестувати російську молодь і чому протестів у РФ немає зараз.
Ейдман зазначив в ефірі Радіо НВ, що більша частина російської молоді не дивиться телевізор, "тому вони по-іншому сприймають ситуацію, набагато критичніше і менш залежно від думки влади", інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.
Читайте також: У Росії група депутатів закликала звинуватити Путіна в держзраді. ФОТО
Читайте також: Кулеба після слів Путіна закликав світ підтримати створення Спеціального трибуналу
Відсутність протестів проти влади з боку російської молоді він пояснив тим, що " молоді люди хочуть добре жити", а «найвигідніше в сучасній Росії працювати в якихось структурах, пов’язаних з державою» або служити в ФСБ.
«Щоб добре жити в Росії, краще співпрацювати якось із державою, і вже в жодному разі не можна проти неї протестувати. Чому молодь не протестує? Насамперед через страх, люди розуміють, молоді в тому числі, що якщо вони протестуватимуть, їх просто посадять і принаймні будь-які кар'єрні перспективи для них закінчаться», — сказав політолог.
Єдиною можливою причиною протестів молоді Ейдман назвав «насильницьку мобілізацію молодих людей», яка може призвести до того, що «страх потрапити на війну і там загинути може виявитися сильнішим за страх вийти на вулицю і проти цього протестувати».
«Оце може розбудити молодь. Але поки їй здається, що ця війна їх не стосується, умовно, я вже відслужив в армії, контрактником не піду, або я звільнений від армії тощо. Або навіть припустимо, піду в армію, але в жодному разі не підпишу контракт і мене не відправлять. Вони думають, що все це може не торкнутися, не стосується, тому вони не протестують», — підсумував він.
Також політолог зазначив, що у російських молодих людей «каша в голові», уточнивши, що вони не цікавляться політикою, намагаються триматися від неї подалі і орієнтовані на кар'єру та соціальні досягнення.
Ейдман також звернув увагу на те, що численні спроби Кремля втягнути молодь у політику на своєму боці, «створити якісь проурядові бойові загони молоді» були невдалими.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки