"Знамення перемоги". Лідер гурту КораЛЛі та військовий Мишко Адамчак, пояснив, що означають білі хрести на українській техніці
Український військовий і музикант пояснив, що за хрести прикрашають українську техніку (Фото:@UAWeapons/Instagram)
Український музикант, а зараз військовий Збройних сил України розповів про знак, під яким йде у контрнаступ українська техніка.
На численних відео з Харківщини, що поширюються у Мережі, уважні глядачі помітили на українській техніці білі хрести. Мишко Адамчак на своїй сторінці в Instagram пояснив, що означають ці хрести, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.
"Знак, під яким йде в контрнаступ вся українська техніка — це рівнокінцевий хрест, який має назву «катакомбний» або «знамення перемоги".
"Так, на українських землях білий рівнокінцевий хрест історично вважається хоругвою козацтва. Він також розміщувався на прапорі гетьмана Богдана Хмельницького. Зокрема, його зображено на прапорі 1651 року, який зберігається у Стокгольмському музеї", — написав він.
А також додав, що за за часів римського імператора Костянтина (306−337 роки нашої ери) такий хрест став знаменням перемоги.
Читайте також: Зірка "Кварталу 95" зняв гумористичне відео про українського пенсіонера, який виготовляє дерев’яні Хаймарси
"За легендою, тоді ще язичник Костянтин у 312 році перед битвою із своїм суперником Максенцієм, правителем Італії, мав видіння Христа („Під цим знаком переможеш“). Він звелів своїм воїнам нанести зображення рівнокінцевого хреста на щити, після чого здобув перемогу. Незабаром своїм Міланським едиктом (313 рік) Костянтин дозволив сповідування християнства в цілій Римській імперії. Відтоді цей хрест символізує торжество християнства над язичництвом", — додав він.
Музикант і військовий нагадав, що українці мають пам’ятати, що будь-який контрнаступ супроводжується важкими втратами і дається великою ціною: «Але наша перемога неодмінно буде! Слава Україні!».
Читайте також: "Хоп – і зникаєш": Тарас Тополя розповів про найстрашніше, з чим зіткнувся на війні
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки