Літо 2022-го року було найспекотнішим за всю історію спостережень
Минуле літо було найспекотнішим в історії Європи. Це чергове оновлення погодного рекорду, який останнім часом оновлюється із незавидною регулярністю.
Починаючи з 2016 року, літні температурні рекорди оновлювалися цілих п’ять разів, пише НВ, інформує UAINFO.org.
За даними програми Коперник, яка керується Європейською комісією та Європейським космічним агентством, середня температура у серпні 2022 року була більшою на 0,8 °C порівняно з 2018 роком (попередній рекордсмен). А загалом літо 2022 року було на 0,4 °C тепліше за літо 2021 року.
Температура з червня по серпень 2022 року була на 1,34 °C вищою, ніж історичний середній показник за 1991— 2020 роки, а температура у серпні була на 1,72 °C вищою за середню.
Читайте також: Зміни клімату можуть знищити людську цивілізацію – вчені
Незважаючи на те, що супутникові дані збираються лише кілька десятиліть, представник програми Коперник розповів, що літо 2022 року, безумовно, було найспекотнішим, починаючи з 1880 року — ранньої стадії індустріальної епохи.
У службі моніторингу атмосфери Коперник (CAMS) зазначають, що у 2022 році вже зафіксовано найбільшу кількість лісових пожеж: починаючи з січня, у Європі згоріли майже 660 тис. гектарів лісу. Крім того, у Франції зафіксовано найвищий рівень забруднення від вуглекислого газу, що виділявся під час лісових пожеж — цей показник фіксується, починаючи з 2003 року.
Читайте також: Вчені знайшли в льодовиках, що тануть, невідомі бактерії: вони можуть викликати нові епідемії
У ЄС вже зазначали, що нинішня посуха на континенті була найсильнішою за останні 500 років. Це літо також було аномально спекотним для Північної Америки та Китаю.
Для Скандинавії та деяких частин південної та південно-східної Європи минуле літо навпаки принесло надзвичайно велику кількість опадів. В Азії і деяких регіонах Північної Америки були повені — найбільш критичною була ситуація в Пакистані, де від мусонів і паводків, що почалися в червні, загинула 1391 людина, ще 12 722 особи отримали травми.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки