MENU

Постійні нічні кошмари можуть свідчити про розвиток деменції

571 0

Постійні нічні кошмари можуть свідчити про розвиток деменції

Британський вчений з’ясував, що нічні кошмари та погані сни, які часто будять людину, можуть бути пов’язані з підвищеним ризиком розвитку деменції.

Це не стосується дітей — автор дослідження невролог Абідемі Отайку окремо наголошує, що підвищений ризик розвитку деменції може бути пов'язаний із поганим сном у людей середнього чи похилого віку.

Робота Отайку опублікована в журналі eClinicalMedicine.

Вчений проаналізував дані трьох великих американських досліджень, у яких брали участь понад 600 осіб віком 35-64 років та 2600 осіб віком 79+ років.

Ніхто з них на початку дослідження не мав деменції, і за кожним потім спостерігали: за учасниками групи середнього віку протягом дев'яти років, за «старшою групою» — близько п'яти. Крім того, всі вони заповнили низку анкет, серед яких одна була присвячена сну людей та нічним кошмарам.

Читайте також: Заміжні жінки, які працюють у середньому віці, щасливіші у старості — дослідження

Виявилося, що ті з «середньої групи», кому щотижня снилися кошмари, вчетверо частіше відчували зниження когнітивних функцій (що є провісником деменції) протягом наступного десятиліття; водночас у «старшої» групи вдвічі частіше діагностували деменцію.

Причому зв'язок між нічними кошмарами та захворюванням набагато сильніший у чоловіків, ніж у жінок. Так, літні чоловіки, яким щотижня снилися кошмари, вп'ятеро частіше страждали на деменцію порівняно з тими, хто не повідомляв про кошмари. У жінок збільшення ризику становило лише 41%. У групі середнього віку ситуація дуже схожа.

Читайте також: Дослідники вирахували ідеальну тривалість сексу

"Ці результати показують, що часті нічні кошмари можуть бути однією з ранніх ознак деменції, яка може передувати розвитку проблем з пам'яттю та мисленням на кілька років або навіть десятиліть, особливо у чоловіків", — пише вчений у своїй колонці. Також він припускає, що погані сни можуть бути не ознакою, а навіть причиною захворювання.

У майбутньому вчений сподівається вивчити зв'язок між нічними кошмарами та деменцією серед молоді.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини