У Росії великі проблеми з мобілізацією, невдоволення росіян наростає, – ISW
У Росії докладають усіх зусиль, щоб виконати завдання, поставлене президентом Володимиром Путіним щодо "часткової" мобілізації. Швидше за все, створити мобілізовані резервні сили навіть низької якості не вдасться, якщо Кремль не зможе швидко вирішити фундаментальні та системні проблеми.
Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW), інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
У ньому зазначається, що попри обіцянки Путіна та міністра оборони РФ Сергія Шойгу мобілізувати резервістів із бойовим досвідом, російські військкомати призивають чоловіків, які не відповідають заявленим Кремлем критеріям.
Російські опозиційні ЗМІ та Telegram-канали повідомили, що Москва прагне завершити часткову мобілізацію до 10 листопада і прагне мобілізувати 1,2 млн осіб замість публічно оголошених 300 тисяч.
"ISW не може перевірити ці повідомлення, але значна доступна інформація дозволяє припустити, що ця мобілізаційна кампанія (перша в пострадянській Росії) пригнічує неефективну та невмотивовану бюрократичну систему та може не створити такий необхідний боєздатний резерв у короткі терміни або взагалі", – йдеться у звіті.
Читайте також: Путін збирається ввести у РФ воєнний стан та заборонити виїзд із країни чоловіків призовного віку, – ЗМІ
Також зазначається, що російські блогери та користувачі соцмереж стурбовані незаконною практикою мобілізації.
У мережі розповідають про численні скарги на незаконні повістки, які отримують люди похилого віку, студенти, працівники військової промисловості та цивільні особи без досвіду військової служби, хоча Шойгу та інші офіційні особи неодноразово заявляли, що ці категорії осіб будуть звільнені від часткової мобілізації.
Інші джерела повідомили, що у РФ мобілізують співробітників аеропортів, авіакомпаній та інших галузей. Портал часто запитуваних питань уряду Росії також зазначив, що місцеві чиновники можуть мобілізувати студентів-заочників, попри заяву Кремля про те, що учні вишів не проходитимуть мобілізацію.
У мережі зазначають, що в Росії призивають чоловіків, які пройшли військову службу, за спеціальностями, які сильно відрізняються від тих, за якими вони служили. Також розповідають про випадки мобілізації у військкомати чоловіків із хронічними захворюваннями.
Крім того, в мережі пишуть, що співробітники військкоматів не мотивовані та їм мало платять, що знижує їхній ентузіазм у дотриманні передбаченого мобілізаційного плану.
Читайте також: Мобілізація в Росії: експерт пояснив, чому окупанти не назбирають 300 тисяч
"Проблеми та помилки в перші дні проведення широкомасштабної та потребує часткової мобілізації в розпал невдалої війни свідчать, що російська військово-мобілізаційна інфраструктура була підготовлена до великої війни не краще, ніж російська збройна армія", – вважають аналітики.
В ISW припускають, що міноборони РФ вирішить "деякі з найсерйозніших проблем і спрямує мобілізаційні зусилля в потрібне русло".
Однак розбіжності з указом про мобілізацію та заяви про категорії чоловіків, що звільняються від мобілізації, викликають гнів і недовіру до суб'єктів РФ і самого Кремля.
На деяких кадрах у соцмережах вже видно, як мобілізовані б'ються зі співробітниками військкоматів, сперечаються з мобілізаційними представниками та відмовляються служити за незаконними наказами. Деякі з незаконно мобілізованих кажуть, що змирилися б зі своєю долею, якби справді відповідали критерію мобілізації.
"Таким чином, Кремль спрямовує на війну невмотивованих і потенційно розгніваних людей із завданням повернути собі ініціативу в наступальній війні на чужині, на полі бою далеко від дому. Вкрай націоналістична та провоєнна спільнота блогерів закликає Кремль швидко розв'язувати мобілізаційні питання, але Кремль навряд чи зможе це зробити", – вважають експерти.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки