MENU

ЦРУ зацікавилося технологією воскресіння мамонтів та тасманійських тигрів

1005 0

ЦРУ зацікавилося технологією воскресіння мамонтів та тасманійських тигрів

Поки багато хто скептично ставиться до перспективи та навіть можливості воскресіння давно вимерлих істот, венчурна компанія, пов'язана з Центральним розвідувальним управлінням США, інвестує кошти в біотехнологічну компанію Colossal, яка обіцяє воскресити мамонта шерстистого і тасманійського тигра.

Про це пише видання The Intercept, інформує UAINFO.org.

Використання генетичної інформації з відновленої ДНК вимерлих істот для їхнього воскресіння у сучасному світі — центральна ідея фантастичного роману та цілої серії фільмів «Парк юрського періоду». Проривні досягнення в галузі біотехнологій, особливо генетичної інженерії, останніх років можуть надати можливість повернути давно вимерлі види у наш реальний світ. Принаймні у вигляді так званих проксі-видів — генетично змінених близьких родичів з існуючих тварин.

Такою метою і задалася біотехнологічна компанія Colossal Biosciences з Далласа (США), яка зібралася воскресити двох ссавців, що вимерли, — шерстистого мамонта і тилацину (також відомого як сумчастий вовк або тасманійський тигр). Компанія планує використовувати для цього відомий метод генної інженерії – технологію редагування генів, засновану на системі CRISPR-Cas. Як основа для створення проксі-виду шерстистого мамонта Colossal обрала азійського слона, геном якого на 99,6 відсотка збігається з геномом стародавнього родича, що вимер.

Читайте також: У Китаї народився перший у світі клонований вовк

За допомогою технології CRISPR компанія має намір замінити ділянки ДНК, що не збігаються, в стовбурових клітинах, створених з клітин шкіри слонів. Далі зі стовбурових клітин створять ембріони мамонтів, які вирощуватимуть у штучних матках. Компанія Colossal планує у такий спосіб уникнути застосування сурогатного виношування, оскільки самі азійські слони перебувають під загрозою зникнення.

Засновники компанії — доктор Джордж Черч, фахівець у галузі генної інженерії та молекулярної біології, «батько синтетичної біології», професор Гарвардського університету та Массачусетського технологічного інституту, та серійний підприємець Бен Ламм — вже зібрали вражаючий список спонсорів та інвесторів. І, схоже, до них нещодавно приєдналася венчурна компанія In-Q-Tel, пов'язана із Центральним розвідувальним управлінням США.

Юридично In-Q-Tel — незалежна приватна некомерційна корпорація, яка не підпорядковується ані ЦРУ, ані будь-якій державній агенції. Насправді ж корпорація пов'язана статутною угодою та річним контрактом із ЦРУ, в якій викладено відносини між двома організаціями. Зокрема In-Q-Tel інвестує кошти у високотехнологічні компанії, щоб ЦРУ та інші розвідувальні служби були оснащені новітніми технологіями для підтримки розвідувального потенціалу США.

Читайте також: Вчені створили "протималярійних" комарів

«Біотехнологія та біоекономіка мають вирішальне значення для подальшого розвитку людства. Для нашого уряду важливо розвивати ці напрями та мати уявлення про те, що можливо», — коментує ситуацію співзасновник Colossal Biosciences Бен Ламм.

Colossal не перша біотехнологічна компанія, в яку інвестує In-Q-Tel. Раніше портфель корпорації розширився за рахунок фірм і стартапів, які виготовляють обладнання для секвенування та аналізу ДНК, що застосовують методи штучного інтелекту для аналізу ризиків інфекційних захворювань, а також займаються розробкою методів виробництва біопалива з використанням бактерій.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини