MENU

В Іспанії лагуну визнали людиною, щоб урятувати від забруднення

430 0

В Іспанії лагуну визнали людиною, щоб урятувати від забрудненняРобітники прибирають загиблу рибу в лагуні Мар Менор (Фото:REUTERS/Eva Manez)

Іспанія стала першою країною в Європі, яка запозичила тактику корінних американських народів для захисту довкілля.

Зовсім нещодавно у найбільшій європейській солоній лагуні Мар Менор мешкала велика популяція мідій Atrina fragilis, які знаходяться під загрозою зникнення, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

У 2016 році масове цвітіння водоростей, викликане змиванням добрив з полів сусідніх ферм, висмоктало кисень з лагуни та вбило 98% молюсків, а також морських коників, крабів та інших морських мешканців.

Читайте також: Вчені знайшли дерева, які століттями можуть утримувати парникові гази

Це відбувалося щороку, через що минулого року місцеві активісти подали петицію про ухвалення нової правової стратегії: надати лагуні площею 135 квадратних кілометрів права особи.

Петицію підписали майже 640 тис. іспанців, а 21 вересня Сенат Іспанії схвалив законопроєкт, що закріплює нові права лагуни.

Читайте також: Науковці з'ясували, чому дерева ростуть уночі. Що нам дає це дослідження? 

Тепер лагуна має законне право на існування, природний розвиток та відновлення, пише Science. Також у неї з'явилися опікуни, які допоможуть захищати лагуну на правовому рівні. Крім того, тепер будь-який громадянин може подати до суду, щоб захистити Мар Менор, наприклад, від добрив. Опікуни можуть пропонувати юридичні та інші дії від імені лагуни, а науковий комітет оцінюватиме екологічне здоров'я екосистеми, загрози та пропонуватиме кроки для її відновлення.

Бер Менор стала першою екосистемою в Європі, що отримала "людські" права. Останніми роками цей підхід набирає все більшої популярності — наприклад, особистостями вже вважаються річка Ганг, річка Уонгануї в Новій Зеландії, а також усі річки в Бангладеш.

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини