MENU

Отруйні гази з броколі можуть вказати на позаземне життя

1688 0

Отруйні гази з броколі можуть вказати на позаземне життя

Броколі, а також інші хрестоцвітні та деякі водорості виділяють бромистий метил, щоб вивести з організму токсини. Тепер американські дослідники дійшли висновку, що цей отруйний газ може бути чудовим маркером життя на інших планетах.

Більшість клітин має спеціальні механізми видалення шкідливих речовин. Часто цей процес включає метилювання - додавання до сполуки метильної групи (-СН3), - яка дозволяє перетворити багато потенційних токсинів на гази, що випаровуються в атмосферу. Якби подібні гази виявилися в атмосфері інших планет, вони могли б вказати на наявність там життя.

Вчені з Каліфорнійського університету в Ріверсайді (США) показали, що серед метильованих газів найкращим біомаркером може бути бромистий метил, який виділяють хрестоцвітні та водорості. У дослідженні, опублікованому в журналі The Astrophysical Journal, описано перевагу цієї органічної речовини в порівнянні з традиційними сполуками, які використовуються вченими для пошуку життя за межами Сонячної системи, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Незвичайне відкриття: французькі астрономи дійшли висновку, що Марс зробили непридатним для життя бактерії

Перша особливість бромистого метилу полягає в тому, що він залишається в атмосфері протягом набагато коротшого періоду часу, ніж традиційні біосигнатурні гази. Тобто його виявлення розповість про те, що він був синтезований нещодавно, а джерело, ймовірно, ще присутнє на планеті.

Крім того, існує не так багато способів отримати бромистий метил у результаті небіологічного процесу. Це вигідно відрізняє його від, наприклад, метану, який може бути як продуктом діяльності живих організмів, так і результатом вулканічних та багатьох інших геологічних процесів.

Читайте також: Не так, як ми гадали. Астрономи з’ясували, як утворилися зірки у нашій галактиці 

Хоча бромистий метил надзвичайно поширений в атмосфері Землі, його нелегко виявити через інтенсивність сонячного ультрафіолетового випромінювання, яке швидко руйнує цю речовину. Проте автори нової роботи показали, що цей газ буде простіше виявити у планет зірок спектрального класу M. Вони менші та холодніші за Сонце і, отже, виробляють менше ультрафіолетового випромінювання. За всіх аналогічних умов в атмосфері планети зірки класу M видимість бромистого метилу буде на чотири порядки вищою, ніж на Землі. Це безперечна перевага, тому що зірки класу М зустрічаються у Всесвіті вдесятеро частіше, ніж подібні до Сонця.

Тому дослідники сподіваються, що астробіологи почнуть враховувати бромистий метил під час планування майбутніх місій та створення телескопів. Вчені також мають намір перевірити, чи можна використовувати інші метильовані гази як маркери позаземного життя.

 Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини