MENU

За кілька днів до землетрусу про нього повідомить штучний інтелект

187 0

За кілька днів до землетрусу про нього повідомить штучний інтелектСліди каліфорнійського землетрусу 2014 року магнітудою 6,0 – одного з 19-ти, використаних для навчання нейромережі / US Geological Survey

Модель машинного навчання змогла розпізнати ознаки землетрусу, що наближається, по слабких змінах магнітного поля, пов'язаних з накопиченням енергії на великій глибині.

Про це вчені з некомерційного наукового фонду QuakeFinder, які провели дослідження спільно з компанією Stellar Solutions та Google Accelerated Science, пишуть у статті, опублікованій у журналі Journal of Geophysical Research: Solid Earth, інформує UAINFO.org

Землетруси часто здаються абсолютно раптовими, хоча прихована енергія накопичується поступово, задовго до того, як розряджається потужними поштовхами. Геологи шукають методи, що дозволяють помітити загрозу заздалегідь і вжити заходів, щоб зберегти людей та інфраструктуру. Одним із таких інструментів може стати моніторинг локальних магнітних полів.

Читайте також: Вчені з'ясували, чому чорнобильські жаби почорніли

Справді, зростання тиску на глибині здатно змінювати властивості підземних мас, включаючи електропровідність, а в газах, що накопичуються, можуть виникати струми. Такі процеси повинні відбиватися і в характеристиках магнітного поля, що народжується в самому центрі Землі та реєструється біля поверхні. Свідчення цьому існували й раніше, проте надійно підтвердити цю гіпотезу поки що не вдавалося. Помітити зміни магнітного поля вдалося лише тепер, за допомогою штучного інтелекту.

Вчені використовували дані сейсмічного моніторингу та спостережень магнітного поля, пов'язані із землетрусами, що сталися в Каліфорнії у 2005-2019 роках і досягали магнітуди як мінімум 4,5. Інформацію отримали зі 125 магнітометрів, розташованих по всьому штату. Вона відрізняється крайньою зашумленістю, адже слабкі аномалії магнітного поля може викликати і сонячна активність, і навіть дорожній трафік. Проте модель машинного навчання змогла виділити сигнал навіть на цьому шумному тлі.

Читайте також: ЦРУ зацікавилося технологією воскресіння мамонтів та тасманійських тигрів

Перевіривши інформацію на тестовій вибірці, вчені переконалися, що ШІ здатний розгледіти ознаки землетрусу, що наближається, за даними магнітометрів.

Новий підхід може стати цінним інструментом, що дозволяє заздалегідь передбачити наближення загрози. У деяких випадках він може помітити ознаки землетрусу ще за 24-72 години до перших поштовхів.

 Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини