Шольц висловився за розширення Євросоюзу на Схід
Канцлер Німеччини також виступив за реформування ЄС, зокрема в питанні спільних оборонних зусиль і скасуванні принципу одностайності при ухваленні рішень.
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив за проведення реформи Європейського Союзу, щоб підготувати його до прийому нових країн. Як пишуть Zeit і Tagesschau, про це він заявив під час виступу на конгресі партії європейських соціал-демократів (SPE), інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
За його словами, розширення ЄС на схід, є перемогою для всіх. Однак кандидати на вступ, такі як Україна, Молдова, країни Західних Балкан і, в майбутньому, Грузія також повинні відповідати критеріям вступу.
Читайте також: Метою європейської політики щодо України є її входження до ЄС – Боррель
"Я відданий розширенню ЄС. Той факт, що ЄС продовжує рости на схід, є перемогою для всіх нас. Єдиний Європейський Союз, до якого входять 27, 30 або 36 держав із понад 500 мільйонами вільних і рівноправних громадян, може ще більше посилити свою вагу в цьому світі", – сказав Шольц.
Наразі ЄС налічує 27 держав-членів із загальним населенням майже 450 мільйонів.
Шольц знову запевнив Україну та Молдову, а також інші країни-кандидати у підтримці на шляху до ЄС.
Канцлер Німеччини наголосив, що не слід ігнорувати проблеми менших держав-членів.
"Також у майбутньому кожна країна має бути почута з її проблемами, все інше було б зрадою європейської ідеї", - сказав Шольц.
Окрім цього, німецький канцлер закликав реформувати ЄС, щоб "зробити його придатним" для майбутнього.
Зокрема, він виступив за поступове скасування принципу одностайності при ухваленні рішень у зовнішній політиці ЄС, а також в інших сферах, таких як податкова політика.
Читайте також: У Євросоюзі пропонують запровадити проти Білорусі такі ж санкції, як і проти Росії
"Щоб уникнути блокувань, у зовнішній і фінансовій політиці має бути поступовий перехід до рішень більшості. Я знаю, що тут нам ще потрібно багато кого переконувати. Але я також чітко кажу: якщо геополітична Європа є нашою метою, тоді рішення більшості є перевагою, а не втратою суверенітету", – сказав політик.
При цьому у деяких питаннях, які держави-члени ЄС вважають чутливими, одностайність є обов'язковою.
Шольц зазначив, що Європа також має зміцнити власні можливості та "брати більше відповідальності за нашу власну безпеку". Як приклад він навів нещодавню ініціативу щодо спільної європейської ППО.
Також необхідні заплановані сили швидкого реагування та спільний штаб ЄС.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки