"Тихий вбивця". В Ірландії знайшли спосіб позбутися однієї з найнебезпечніших і найпоширеніших у природі отрут
Афлатоксин часто вражає кукурудзу, зернові, горіхи, трави (Фото:stevanovicigor/Depositphotos)
Афлатоксини, що виробляються грибами, часто знаходять у зернових, насінні та навіть у зборах трав. Ці отрути не змінюють смак та зовнішній вигляд продуктів, вони проявляють себе вже після потрапляння в організм людини.
Афлатоксини є надзвичайно небезпечними, вживання навіть невеликої кількості цих речовин може призвести до раку печінки. До того ж, виявити заражені ними продукти дуже важко, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.
«Це тихий вбивця, — пояснює дослідник грибів Озгюр Байрам з Мейнутського університету в Ірландії. — Люди не помічають, коли такі продукти, як кукурудза або пшениця, вражені ним».
Байрам та його команда багато років вивчають афлатоксини. І їм вдалося досягти великого успіху — вчені виявили групу білків, які є відповідальними за токсичний ефект речовин.
Як запевняють дослідники, видалення хоча б одного з цих білків знешкодить отруту.
Свої висновки вони підкріплюють результатами дослідження, в якому по черзі видалялися всі чотири білки.
Це дослідження демонструє один із способів, за допомогою яких можна використовувати генну інженерію для боротьби з токсинами у продуктах харчування. Можливо, у майбутньому можна буде генетично модифікувати гриби, які виробляють токсини, а потім використовувати їх у сільськогосподарських культурах. «В принципі, ми можемо запобігти попаданню афлатоксинів до продуктів харчування, наприклад, ще до збору врожаю, або навіть на складах», — говорить Байрам.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки