"Дрони-камікадзе не так важко збивати": у Повітряних силах України озвучили нюанси
Іранські дрони-камікадзе Shahed-136, якими російська окупаційна армія атакує Україну, не є складною ціллю для протиповітряної оборони. У цих БПЛА велика відбиваюча поверхня, через що вони добре помітні на радарах.
Водночас ворог останнім часом змінив тактику застосування цих дронів. Про це в ефірі телемарафону розповів речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
За його словами, для знищення дрона-камікадзе Shahed-136 потрібна лише наявність вогневих засобів. При цьому для радарів ці БПЛА є легкою ціллю.
Читайте також: "Результати доволі непогані": у Повітряних силах розповіли про роботу в Україні німецької IRIS-T
"Шахед" не є дуже складною ціллю. Він має велику відбиваючу поверхню – 2,5 метра розмах крил. Його непогано видно на радарах. Питання в тому, щоб там, де летить "Шахед", були вогневі засоби, які можуть його збивати. Визначати його радіолокаційними радарами та направляти туди ракету. Проблем щодо "Шахедів" особливих немає", – сказав Ігнат.
Також у командуванні Повітряних сил зазначили, що російські терористи щоночі атакують Україну іранськими дронами. Ігнат зауважив, що останнім часом росіяни почали запускати Shahed-136 групами. Таким чином окупанти сподіваються обійти протиповітряну оборону України.
Читайте також: На правах колишнього ППО-шника: Гайдай розповів, що можна зробити Україні з іранськими дронами
"Здебільшого з опівночі до другої години ночі вони атакують щодня. Тактика застосування "Шахедів" була в тому, що вони спочатку запускали по одному на різних напрямках. Дивилися, як ми реагуємо, яке озброєння застосовуємо. Потім почали запускати групами з південного напрямку. Потім Київщину (атакували. – Ред.). Пізніше їх почали запускати з білоруського напрямку, з Курська. Тактика змінилася тільки в тому, що їх запускають групами з різних боків, обходячи ППО. Їх застосовують комбіновано, разом із ракетними ударами", – зазначили у Повітряних силах ЗСУ.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки