Уряд Німеччини не поспішає із поповненням запасів зброї, яку передали Україні – Reuters
Дефіцит озброєння у Німеччині спостерігався і до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Німеччина не поспішає робити кроки щодо нарощування оборонних закупівель та заміщення зброї та боєприпасів, переданих Україні, незважаючи на обіцянки канцлера Олафа Шольца виділити 100 мільярдів євро на модернізацію Бундесверу.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела, інформує UAINFO.org.
За словами джерела видання, яке повʼязане з процедурами оборонних закупівель Німеччини, "руху майже немає", і було розміщено дуже мало замовлень.
Водночас керівники оборонних підприємств не під запис назвали дії німецького уряду щодо поповнення запасів Бундесверу "млявими" через повільні процедури та відсутність рішень на найвищому рівні.
Читайте також: Німеччина закриває програму для українських біженців з обміну гривні на євро
"Ми очікували б побачити набагато більше замовлень до цього часу", – розповів журналістам на умовах анонімності один із керівників оборонної промисловості Німеччини.
"В Україні йде війна, але процедури тут все ще працюють у режимі мирного часу, тоді як інфляція з'їдає гроші", – заявило виданню інше джерело.
Зазначається, що прогресу немає в питаннях заміни 14 самохідних гаубиць і 13,5 тисяч артилерійських боєприпасів, які Німеччина поставила Україні зі складів Бундесверу. Серед причин такого "гальмування" виділяють відмову міністра фінансів Німеччини Крістіана Лінднера схвалити витрати.
Читайте також: Німеччина посилила правила отримання віз громадянами Росії
Дефіцит озброєння у Німеччині спостерігався і до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Є потреба в системах протиповітряної оборони малої та середньої дальності, зокрема IRIS-T SLM, яких ще немає на озброєнні Бундесверу.
Як пише видання, війна Росії проти України стала поворотним моментом оборонної політики Німеччини. Після російського вторгнення країна створила спеціальний фонд у розмірі 100 мільярдів євро для модернізації своїх збройних сил. Проте ці кошти використовуються дуже повільно.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки