MENU

У мозку знайдено "комірки часу": вони допомагають запам'ятовувати послідовність подій

588 0

Людський мозок досить крихка, але дуже складна конструкції. Вченим знадобилися десятиліття, щоб зрозуміти, як працює мозок людини, проте досі ми дізнаємося про нові подробиці.

У новому дослідженні вчені зосередилися на розумінні того, як наш мозок запам'ятовує послідовність подій, пише Science Alert, інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус.

Група вчених на чолі з нейробіологинею Лейлою Редді з Центру досліджень мозку та пізнання у Франції (CerCo) досліджувала активність у мозку 15 пацієнтів з епілепсією за допомогою мікроелектродів, імплантованих у гіпокамп. Вчені виявили, що нейрони в цій галузі мозку можуть представляти тимчасову інформацію і по суті є "клеєм", що зв'язує наші спогади у певному порядку. Саме ці нейрони дозволяють нам пізніше згадувати минулі події у правильній послідовності.

У ранніх дослідженнях вчені виявили такі "тимчасові" клітини у щурів. Вчені припускають, що ці нейрони здатні підтримувати спогади про події та допомагають вибудовувати їхню правильну послідовність. Однак досі вченим не вдавалося зрозуміти, як працює епізодична пам'ять.

Читайте також: Швейцарські вчені відкрили нову функцію людського мозку

Під час досліджень випробувані пройшли низку тестів, наприклад, учасникам показували зображення у заздалегідь визначеному порядку та просили запам'ятати цю послідовність.

Вчені виявили, що під час сеансів певні нейрони в гіпокампі порушуються — це відбувалося протягом усього сеансу, коли випробуваним показували зображення або просили назвати те, що буде наступним.

Дослідники дійшли висновку, що задіяні в цьому процесі нейрони, мабуть, є "тимчасовими клітинами". Активність цих клітин модулюється тимчасовим контекстом у межах певного часового вікна.

Читайте також: National Geographic: Шум транспорту може спровокувати деменцію

Виявилося, що ця група нейронів брала активну участь у запам'ятовуванні та відтворенні послідовності зображень. Водночас деякі нейрони також були активними в момент, коли випробуваним не показували візуальний ряд. Вчені припускають, що в цей момент нейрони були зайняті кодуванням протягом часу. Простими словами, ці нейрони є "багатогранними" і постійно записують що, де і коли сталося, щоб скласти зв'язкові спогади про події, що відбулися.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Фокус


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини