MENU

Солодких снів. Вчені навчилися перетворювати нічні кошмари на приємні сновидіння 

597 0

Солодких снів. Вчені навчилися перетворювати нічні кошмари на приємні сновидіння 

Комбінація двох методів лікування дозволила вченим вплинути на сни людей зі станом, який називають жахливим розладом.

Зважаючи на те, що ми досі слабо розуміємо природу снів та їхнього виникнення, лікування хронічних нічних кошмарів є складним завданням, пише НВ, інформує UAINFO.org.

Зазвичай лікарі просять таких людей згадати сюжети своїх найчастіших кошмарів і змінити їх так, щоб кінець був більш позитивним. Після цього людей просять регулярно згадувати хороший сюжет, щоб підготуватися до сну.

Читайте також: Вчені дізналися, яке з почуттів вмираючі люди втрачають останнім

Нове дослідження показало, що комбінація цього методу з музикою справді може допомогти.

Існує невід'ємний зв'язок між емоційними переживаннями уві сні та благополуччям людини. "Грунтуючись на цьому спостереженні, у нас виникла ідея, що ми можемо допомогти людям, маніпулюючи емоціями в їхніх снах", — говорить Лампрос Перогамврос, психіатр Женевського університету.

Для свого дослідження вчені відібрали 36 людей, які страждають від постійних нічних кошмарів. Добровольців поділили на дві групи: перша лише “переписувала” свій сон у позитивному ключі, а другій групі, крім роботи над сюжетом, кожні 10 секунд включали звук фортепіано під час фази швидкого сну.

Читайте також: Боротьба з облисінням. Японські вчені навчилися вирощувати справжнє людське волосся

До кінця досліджень у першої групи кількість нічних жахів впала з 2,58 на тиждень до 1,02; у другої групи ситуація ще краща — кількість кошмарів знизилася з 2,94 до 0,19.

Через три місяці кількість нічних кошмарів трохи збільшилася в обох групах – до 1,48 та 0,33 на тиждень відповідно. Однак навіть ці показники нижчі від тих, що були у людей до початку дослідження, через що вчені зробили висновок про ефективність такого методу лікування.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини