MENU

Віртуальний розтин пролив світло на дивну смерть дитини XVII століття

1680 0

Віртуальний розтин пролив світло на дивну смерть дитини XVII століття

Дослідники з Академічної клініки в Німеччині провели "віртуальний розтин" муміфікованого немовляти, яке народилося в аристократичній австрійській родині в XVII столітті, і виявили цікаві подробиці.

Судячи з усього, дитина страждала від надмірної ваги та нестачі сонячного світла. На це принаймні вказують характерні для рахіту розростання реберних суглобів, викликані нестачею вітаміну D, а також товсті шари жиру, інформує UAINFO.org з посиланням на Oxu.az.

Вчені знайшли останки немовляти в дерев'яній труні без розпізнавальних знаків, яка стояла в склепі біля замку в Австрії. Завдяки постійному припливу повітря та стабільній температурі тіло добре висохло та муміфікувалося, що є великою рідкістю та цінною знахідкою.

Читайте також: "Не варіть голови". Археологи здивовані через загадкові написи в єгипетському храмі трьох божеств

Радіовуглецевий аналіз тіла дозволив дослідникам припустити, що дитині було від 10 до 18 місяців, і вона була похована приблизно 400 років тому. Враховуючи приблизний вік немовляти на момент смерті та шовкові накидки, що свідчать про аристократичне походження, експерти припустили, що це Райхард Вільгельм – первісток графа Штархемберга, який жив у 1625-1626 роках.

Грунтуючись на комп'ютерній томографії тіла, команда підтвердила, що дитина була хлопчиком, а розміри її кісток та прорізування зубів відповідали однорічному віку. Сканування реберних кісток також виявило рахіт, який виникає насамперед через нестачу сонячного світла.

Читайте також: У Темні віки англійських знатних дам-християнок закопували прямо з ліжками

Проте, помер маленький лорд від пневмонії. Ослаблений організм просто не міг чинити опір інфекції. Також цікаво те, що це була єдина дитина, похована у простій труні, а не в розкішній.

Вчені зробили висновок, що поєднання ожиріння з важким дефіцитом вітамінів можна пояснити тим, що дитину годували неправильно і не виносили на вулицю. Неясно, чи є ця аномалія життя і смерті звичайною для даного історичного проміжку, однак рівень ранньої смертності дітей в епоху Відродження був високим.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини