MENU

Каспаров: Сі Цзіньпін пропонує Байдену угоду – ми здаємо Путіна, ви здаєте Тайвань

1682 0

Перемога України у війні проти Росії кардинально змінить форму останньої. Путінський режим приречений і не переживе поразки. Далі багато залежатиме від Заходу, який досі не сформулював для себе бачення нового світоустрою після краху путінського режиму. Саме тому США поки що зволікають із постачанням озброєнь Україні і ведуть внутрішню дискусію щодо того, що робити з Росією, яка розвалюється.

Про це в інтерв'ю програмі "Орестократія" розповів російський опозиціонер і 13-й чемпіон світу із шахів Гаррі Каспаров, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.

На його думку, вже до весни ситуація в Росії буде критичною – починаючи від розвалу системи управління, закінчуючи економічними проблемами. А до кінця весни ЗСУ можуть закінчити цю війну перемогою. Для Росії в такому разі дві розвилки – стати колонією Китаю або скинути деякі регіони і будь-яким способом стати частиною Європи.

Британський прем'єр розуміє, що сьогодні лідером вільного світу є не Байден, а Зеленський

– Давайте відповімо пану Маску, який бурхливо відреагував на ваш коментар на одному з американських телеканалів. Зокрема ви зауважили: чому люди, котрі сидять у комфортних особняках у "Силіконовій долині", розповідають Україні, як вести справи? У тій ситуації Маск повівся неадекватно і відповів вам практично лайкою. Що б ви йому сьогодні сказали?

– Сьогодні він уже став власником Twitter, в його руках одна з найпопулярніших соціальних мереж, одна з найефективніших з погляду контролю за інформаційними потоками у вільному світі, і тому, звісно, потрібно подивитися, як він поводитиметься. Мені цікаво, наскільки його домисли про свободу слова будуть застосовні до тієї політики, яку він проводитиме в Twitter.

44 млрд доларів, сплачені за цю соцмережу, – це величезні гроші, навіть для Маска. Серед його партнерів є саудити та катарці, які мають давні зв'язки в Росії. Тому одне з моїх запитань, які я ставив Ілону Маску через той же Twitter ще до його купівлі, стосувалося саме того, чи є в цьому 44-мільярдному пакеті якісь російські гроші. І поки що відповіді на це запитання я не отримав.

Потрібно ще раз сказати, що позиція, яку озвучує Маск, – це не лише його позиція. Необхідно розуміти, що ми маємо справу не з одним ексцентричним мільярдером. Ця позиція має досить стійку підтримку і в "Силіконовій долині", і в частині американського істеблішменту. Переважно – того, що перебуває ближче до Трампа. Проте такі голоси, як і раніше, лунають усередині адміністрації. Тобто ми маємо бути абсолютно об'єктивними, що ідея знайти якесь "мирне" вирішення проблеми не є ідеєю особисто Маска. Інша річ, що він виклав її у найбільш путінській формі. Розумні люди усвідомлюють, що про такі варіанти говорити безглуздо.

Читайте також: Маск розпустив раду директорів Twitter і заявив, що сам буде виконавчим директором

Україна зараз перебуває на підйомі, але у декого є дуже важливе "але". Неможливо розгромити ядерну державу. Тобто все одно рано чи пізно доведеться про щось домовлятися, і ми зараз повинні контури цього мирного процесу продумувати. Ця позиція існує, вона є і в експертній спільноті, наприклад, RAND Corp. Не варто забувати, що ця сама корпорація, експертна в галузі озброєння та оборонних тем, у січні випустила доповідь, яка говорить про те, що Україні не можна давати зброю, бо українська армія розвалиться через тиждень, а вся зброя залишиться росіянам.

Просто частина американського істеблішменту неадекватно оцінює сьогоднішню світову ситуацію. Вони продовжують мислити категоріями холодної війни, Радянський Союз і таке інше. Вони не розуміють, що світ змінився. Індикатор нинішнього світу – це те, що прем'єр-міністр Великої Британії перший дзвінок робить у Київ. Стара традиція – телефонувати лідеру вільного світу, і Ріші Сунак розуміє, що сьогодні лідером вільного світу є не Байден, а Зеленський. Це насправді вже індикатор того, що відбулися зміни, які є абсолютно незворотними.

Я не знаю, чи варто підозрювати Маска в якійсь свідомій грі на Путіна. Я повторюю, це позиція, яка потребує постійної боротьби. Ми ведемо кампанію по всьому світу і насамперед це, звичайно, Сполучені Штати та Німеччина, де ми постійно працюємо зі ЗМІ, щоб боротися саме з цим наративом. Оце найнебезпечніший наратив: так, ми за Україну, треба допомагати, Путін неправий, але Україна не може виграти. Ось це "але" перекреслює все інше. Коли людина виходить з позиції, що варіант остаточного розгрому російської армії неможливий. Ми відповідаємо ні, не просто можливий, він необхідний і жодного іншого способу завершити війну, як окрім тотального розгрому путінських армій та вигнання з України та повернення всієї території, не існує.

Поки український прапор не буде піднято у Севастополі, війну не закінчено. Насправді ця війна є не лише українською, це війна за відродження нового світового порядку. XXI століття має перейти в нові якості, тому що результат холодної війни, на жаль, не був зафіксований. Залишилися невирішені питання, і головне питання не було вирішене: як бути з Російською імперією. Не може в XXI столітті існувати імперія, яка націлена на агресію. Ми вже зрозуміли, що можна прибрати радянську владу, ліквідувати компартію на якийсь час, а потім вона відродиться, але головне – залишається суть. Агресивна суть імперії, яка століттями відроджувалась у різних формах, є джерелом усіх проблем. Тому ця війна має стати останньою війною РФ. Тоді ми зможемо говорити про те, що світ почне змінюватися на краще.

 

– Чи може Маск використовувати Twitter для коригування президентських виборів на користь умовного Трампа?

– Мені здається, що безпосередньо Маск цього робити не буде. Я, щиро кажучи, вважаю, що Трамп навіть не балотуватиметься. На мій погляд, це малоймовірно, тому що Трамп має колосальний негативний рейтинг. І якщо республіканці хочуть гарантовано виграти, треба брати будь-кого, але не Трампа.

Допомога при республіканцях може навіть зрости

– З табору республіканців звучать такі ж меседжі, як і у Маска. Вони заявили, що, коли переможуть на виборах, переглянуть політику підтримки України.

– Це сказав тільки Маккарті. Лідер меншості в конгресі, який, напевно, стане спікером, якщо вони виграють проміжні вибори. Його вже поправили багато старших товаришів, він сам уже свої слова взяв назад. Він хоче стати спікером, йому потрібні голоси. Жодних варіантів скорочення військової допомоги Україні за республіканців не буде. Ба більше, я думаю, вона може зрости. Вже Макконнелл сказав про це, який може бути головою Сенату. Вже про це сказав Майк Пенс – колишній віцепрезидент, і низка провідних конгресменів уже поправила Маккарті.

Просто треба розуміти, що йде боротьба між рейганістами та трампістами. Дух партії таки зберігається, але трампізм сьогодні є домінуючим політичним трендом. Тому там ідуть постійні з'ясування стосунків. Але я на сьогодні не бачу загроз скорочення військової допомоги Україні.

Я не впевнений, що українці можуть отримати необхідну зброю, яка потрібна для перемоги. Насамперед це стосується танків та американських дронів. Це вже справжні дрони, не іранські і навіть не "Байрактар", це дрони, кожен з яких може майже самостійно закривати київське небо.

– Чому йде гальмування допомоги? Білий дім каже, що готовий допомагати та хоче перемоги України, але водночас розтягує допомогу в часі.

– По-перше, це все-таки внутрішня боротьба. І поступово бачимо, що дають трохи більше. Боротьба не закінчується, але є результатом цих внутрішніх компромісів, які йдуть у бік поступового збільшення поставок, але цього явно недостатньо для того, щоб остаточно переламати ситуацію на фронті.

Але є й геополітичний фактор. Тут, мені здається, американський істеблішмент поки не дійшов згоди. Що буде потім? Ну, розгромили Путіна, український прапор – у Севастополі. Розгромлена російська армія, обдурена і розлючена повернеться назад додому. Економічна ситуація катастрофічна. Найімовірніше, розпочнуться відцентрові процеси, стихійний розпад країни. Що робити у цій ситуації – вони не знають. Росія починає розвалюватись – наскільки це посилить Китай? Оскільки на ці запитання відповідей немає, цим також пояснюється повільність американського істеблішменту щодо поставок озброєння.

– Все одно рано чи пізно їм доведеться вирішувати російське питання.

– Думають про це. Ми перебуваємо на історичному зламі, і сьогоднішні рішення впливатимуть на світову політику десятиліттями. Створюється нова інфраструктура світу, а люди, які сьогодні ці рішення ухвалюють, до них морально не були готові. Одні – тому що не мали досвіду, Байден – тому що він старий. Він розуміє, що не годиться на роль людини, яка перебудовуватиме світ. Тому віддамо належне, що він хоч щось почав робити, рухатись у потрібну сторону.

Це ж питання і в європейців, причому цікаво, що європейці вже швидше почали розуміти, що до цього треба готуватись. Європа, бюрократична Європа починає випереджати Америку. Війна дев'ять місяців ще не триває, а світ уже змінився. Світ сьогодні та світ 24 лютого – зовсім різні. Навіть якщо ми подивимося на світ у травні, коли почався російський наступ на сході України, і коли багато хто чекав, що там фронт буде прорваний, і російські війська дійдуть до Дніпра, – зараз усе по-іншому.

Obozrevatel


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини