Постачанню з України олії приділять увагу на конференції Bali Palm Oil – Bloomberg
Питання поставок рослинної олії стане гарячою темою на конференції Bali Palm Oil в Індонезії цього тижня після того, як Росія призупинила свою участь в угоді про транзиту суден, що перевозять зерно та продукти харчування з України, пише Bloomberg, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.
Зокрема, Україна становила майже половину світового експорту соняшникової олії до повномасштабного вторгнення РФ.
Війна призупинила цю пропозицію та допомогла знизити ціни до рекордного рівня у квітні на пальмову та харчову олію, яку найчастіше використовують у всьому, від маргарину до морозива та шампуню. Індонезія є головним світовим постачальником пальмової олії, а Малайзія — другим виробником.
Читайте також : Проговорився: на переговорах з Туреччиною Лавров натякнув, що хоче РФ в обмін на "зернову угоду"
Рішення Росії припинити участь в угоді за посередництва ООН, яка дозволяє експорт сільськогосподарських культур, у тому числі соняшникової олії, з українських портів, є останньою загрозою глобальній продовольчій безпеці, зазначили у виданні. Це ще один прояв поглиблення геополітичної напруженості, що викликає шокові хвилі в ланцюгах постачання продовольства, які все ще оговтуються від пандемії.
Війна в Україні вже спотворила світові торговельні потоки зернових та олійних культур та поставила довгострокові питання щодо доступності поставок із Чорного моря. На думку керівник мумбайського відділу досліджень компанії Sunvin Group Анілкумар Багані, тривалий конфлікт, швидше за все, зробить ці зміни постійними, прокладаючи шлях для збільшення частки ринку пальмової олії в таких країнах, як Індія та Китай, де поставки соняшникової олії з України вичерпалися.
Читайте також: "Зернова угода" залишається в силі, незважаючи на заяви Росії – ООН
Індія, найбільша країна-імпортер пальмової, соняшникової та соєвої олії, опинилася в центрі боротьби за частку ринку. На додачу до всього, потенціал тривалих коронавірусних обмежень у Китаї та побоювання щодо наближення глобальної економічної рецесії, ймовірно, підтримуватимуть нестабільність ринку в найближчі місяці.
Нагадаємо, президент РФ Владімір Путін заявив, що Україна нібито атакувала Севастопольську бухту за допомогою безпілотників, запущених із зафрахтованого для вивезення зерна цивільного судна. Цим РФ пояснює припинення участі у зерновій ініціативі.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки