MENU

Несподівано: любов до кави при вагітності впливає на зріст майбутніх дітей

696 0

Несподівано: любов до кави при вагітності впливає на зріст майбутніх дітей

Американські лікарі провели аналіз даних жінок та їхніх дітей та відзначили цікаву закономірність — діти, матері яких вживали багато кофеїну в першому триместрі вагітності, мали менший зріст, ніж їхні однолітки.

Дослідження проводили вчені з Національного інституту здоров'я США. Вони проаналізували дані двох попередніх тривалих обсерваційних досліджень вагітних, у яких відслідковувалося їхнє здоров'я, а також здоров'я їхніх дітей до восьми років. У межах цих спостережень у матерів вимірювали рівень кофеїну та його похідного – параксантину. Потім вони порівняли результати зросту та ваги дітей, народжених цими жінкамиінформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

В обох наборах даних діти, народжені від матерів з низьким рівнем споживання кофеїну, в середньому були трохи вищими, ніж діти, народжені від матерів, які споживали більше кави. Цей розрив у зрості став помітним до чотирьох років і збільшувався до восьми років. Залежно від набору даних, різниця коливалася від 1,5 до 2,2 сантиметра до кінця спостережень.

Читайте також: "Не бійтеся перепитати лікарів по десять разів". Кілька важливих порад майбутнім матерям 

Важливо відзначити, що цей взаємозв'язок між кофеїном і зростом спостерігався навіть тоді, коли споживання кофеїну вагітними жінками було в чотири і більше разів меншим за рекомендовані для вагітних жінок 200 мг.

Інші дослідження виявили зв'язок між споживанням кофеїну понад 200 міліграмів на день (близько однієї-двох чашок кави) під час вагітності та негативними наслідками для здоров'я дітей, включаючи зниження маси тіла при народженні.

Читайте також: Сон про материнство

Автори дослідження зазначають, що цей ефект має правдоподібне пояснення. Кофеїн може проникати через плаценту і досягати плоду, і ні плацента, ні плід не виробляють фермент, який дозволяє повністю розщеплювати цю речовину, а це означає, що вона може накопичуватися в тканинах плоду. Потім кофеїн може впливати на гормональну систему дитини, уповільнюючи її зріст.

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини